Mesajı Okuyun
Old 21-04-2011, 14:58   #16
Av.Nevra Öksüz

Sayın garani,

Alıntı:
Yazan garani
...mahkemenin nafaka hükmü şu ''vaki istek üzerine boşanma kararının kesinleşmesinden itibaren aylık 200,00 TL yoksulluk nafakasının davalıdan alınıp davacıya verilmesine'' demektedir.tedbir nafakası yargılama sürecinde yok.bayanın avukatı bir adet yoksulluk nafakası takibi ki miktarı 6.600 asıl alacak olmak üzere diğeri de 200,00 asıl alacaklı birikmiş nafaka olmak üzere 2 adet takip başlatmıştır.bizde borcumuzun bu kadar olmadığını beyan edip iptal davası açacağım dedim...

Sorunuzda icra emrinin müvekkilinize gönderilmiş olduğunu belirttiğiniz için mahkeme kararının (olası) sizde olmayabileceğini ve müvekkilinizin söylemine binaen sormuş olabileceğinizi, dolayısıyla mahkeme kararına bizzat bakmanızın daha doğru olacağını düşünerek sormuştum; neticede bahsettiğiniz işlemi yapan bir avukat.

Yine her ne kadar yoksulluk nafakası, kararın kesinleşmesinden itibaren hüküm ifade etmekte ise de; mahkeme kararında 200 TL tedbir nafakasına hükmedilip, hükmün kesinleşmesinden itibaren yoksulluk nafakası olarak devamına şeklinde bir fıkra olabilir saikiyle de sormuştum.

Anlıyorum ki karar sizde ve hüküm fıkrası yukarıda andığınız şekilde (avukatın bu kadar fahiş hata yapmış olması gerçekten garip); bu halde Sayın Aladağ'ın da belirttiği üzere:
Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
...ilama aykırılıktan dolayı şikayetinizi yapınız; ilamda yer almayan alacak tutarı için takip iptal edilecektir.

Saygılar...