Mesajı Okuyun
Old 10-10-2012, 10:55   #7
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Onlar okuyana kadar ben yazayım. İstanbul Adliyesi'nde savcılar genellikle 5 ve 6 ıncı katlarda çalışmaktadır. Giriş katının -2(Neden?) olduğunu düşünürsek, bir savcı sigara içmek için dışarıya çıkmak isterse 7-8 kat inip dışarı çıkması gerekecek.

Adliye Sarayı(!) yapılmadan sigara yasağı uygulamaya konulmuştu.Kimsenin aklına her katta sigara içilebilecek bir yer yapmayı düşünmek gelmedi mi?

Sigara yasağına tüm hakim ve savcıların uyması demek, sabah 9.00 akşam 17.00 arasında sadece öğle yemeğinde sigara içebilmek demektir(Eğer hakim ve savcı yemekhanesinde yersen, o şansın da yoktur)

Demokrasi mi, dediniz.

İstanbul Adliyesi'nde (kaçıncı katta olduğunu bilmiyorum ama) ara katlardan birinde açık hava kantini var, orada da içilebilir, ki çok sayıda içen olduğunu görüyorum.

İşin doğrusu, İstanbul Adliyesi gibi sigara içmenin fiziki engellere takılabildiği mekanlar dışında, bulunduğu katta açık havaya çıkma imkanı olan cumhuriyet savcılarının bile odalarında sigara içtikleri vakidir.

Şahsen bir vatandaş olarak bu durumun beni rahatsız etmediğini (eski bir sigara içen olmamdan dolayı empati kuruyor olabilirim) söyleyebilirim ama rahatsız olan çok insanın bulunduğu ve şikayet etmekten imtina ettikleri de bir gerçek.

Saygılarımla..