Mesajı Okuyun
Old 13-04-2005, 12:18   #1
NURKANU

Mutsuz Muvazalı Satış

Bir bankanın Genel Müdürlük Hukuk servisinde çalışmaktayım. Ancak ne buradaki meslektaşlarım, ne de hocalarım %100 akılcı bir yorum getiremiyor sorunuma. Kısaca durumum şu:

3 aylık evliyim. Eşimin 2.evliliği ve ilk evliliğinden 2 çocuğu var. Evliliğinde çok büyük sıkıntılar yaşamış ve boşanması yılları bulmuş. İyi bir işi var. Boşanma gerçekleşmeden önce neyi var neyi yok (müstakil bir ev ve toplu para) ailesine devretmiş hayatlarını güvenceye almak için. Halen yüklü bir nafaka ödemekte ve hiçbiriyle görüşmüyor şu an. Boşanma'dan 2 sene sonra tanıştık biz ve herşeye (maddi anlamda) sıfırdan başladık. 2 sene nişanlı kaldık ve eşim bu arada para biriktirip şu an oturduğumuz evi satın aldı. Halen de kredi borcu var. Hem kredi taksitleri ,hem de nafaka ödemeleri yeni kurduğumuz ailenin ve doğacak çocuğumuzun geçimini zorlaştırıyor. Benim de düzenli bir maaş gelirim var. Eşimin önerisi: evi bana satmak...ama bu gerçek bir satış sözleşmesi olmayacak. Çünkü toplu bir param yok. Ama ben de tüm kazancımla geçimimizi sağlayıp evin tüm harcamalarını ve ortak çocuğumuzun masraflarını üstleneceğim. O ev de bizim garantimiz olacak. Eşim vefat ederse bana karşı ya da ikimizin vefatından sonra çocuğumuza karşı muvazalı satış iddiasıyla 'tapu iptali' davası açılacağı çok açık. Şimdiye kadar bana en sık önerilen çözüm: evi satın ve senin adına başka bir yerden yeni ev alın şeklindeydi...
Çok sıkıntılar çektik,herşeyimiz elimizden alındı ve gelecekte ihtilaf yaşamak bu evi de kaybetmek istemiyoruz. Yardımlarınız ve önerileriniz ricasıyla...Herkese iyi mesailer.