Mesajı Okuyun
Old 08-05-2007, 16:43   #17
persona

sayin KURDOGLU yazinizi okuduktan sonra bende bu kurumun turkiyede uygulanmasi konusunda ciddi endiseler tasimaya basladim,

umuyorum, uygulama baslamadan gerekli duzenlemeler yapilir,bu olumsuz sonuclari bertaraf etmek icin. mesela basit bir duzenleme ile bu kuruma basvuran ve yazili belgeyi imzalayan taraflarin tekrar mahkeme yoluna basvurmalari engellenebilir gibi.

bir baska ornek daha okumustum, mesela bazi taraflar mevcut kanunlarin kendilerine uygulanmasini onlemek icin bu kuruma basvurabilirler diye(seriat kanunlarini uygulamak isteyenler gibi)... bu da yine basit bir duzenlemeyle onlelenebilir gibi duruyor

butun bunlar kucuk, duzenlemeler gibi duruyor ama hepsi onemli, o yuzden bence bu forumlarda yazilanlar bu kucuk noktalari gozden kacirmamak icin cok onem tasiyor,,,

ucret konusu, yine benim haddime dusmeyen bir aciklamaydi, uzun suredir yurtdisinda oldugumdan turkiyedeki ekonomik kosullari pek bilmiyorum... ozur dilerim ...

fakat yabanci hocalardan , hala cok sey ogrenilebilir gorusundeyim, ornegin bu yola sadece gercek kisiler degil tuzel kisilerde basvurabilirler ki, bunlar arasinda milliyet farki yok, hatta gercek kisiler acisindan bile, insanlar cogu zaman benzer seylere benzer tepkiler gosteriyorlar, bu tur reaksiyonlari anlamlandirip, dogru tepkiler gelistirmek ise tamamen tecrube isi...

saygilar...