Mesajı Okuyun
Old 26-04-2007, 09:33   #10
Bahadır Turan DURMAZ

Alıntı:
Yazan Av.Şamil Demir
Eğitimin maliyetini yabancı eğitmenlere ödenen eğitim bedeli, konaklama giderleri ve tercüme masrafları artırmaktadır.

Sorun sadece eğitim maliyeti mi?

1 - Neden tanıtım toplantısına katılmayanlar I., II., III., IV, V. Uzlatırıcı eğitimlerinden birine katılamıyor?

2 - Bu eğitimlere neden sadece 16 kişi katılabiliyor? Hadi 16 kişi katıldı, neden CMK'daki gibi eğitim için başvuran herkes eritilinceye kadar neden programa devam edilmiyor?

3 - Yabancı konutların faydası nedir? Tanıtım toplantısına katıldım. Yabancı konutların orda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer illa ki yabancılardan bu konuda ders alınacaksa onların bizzat gelmesine gerek yok. Herşey kitaplarda yazıyor, okuyan biri anlatabilir. Birde kapsamına göre CMK'nın 1/10'u bile olmayan uzlaşma için neden CMK'nın 10 katı daha fazla eğitim verilme ihtiyacı duyuluyor?

4 - Uzlaştırıcı Avukat Siciline kaydolabilenler, uzlaştırıcı olarak atanıp uzlaştırma görevleri alacaklar ve karşılığında yanlış hatırlamıyorsam 350,00 YTL ücret alacaklar. Bu tarz ücretlere en çok mesleğe yeni başlayanların ihtiyacı olduğu somut bir gerçektir. Sizce mesleğe yeni başlayan birinin 500'er YTL'den 5 programa katılması mümkün mü?

5 - Eğer objektif bir şey yapılacaksa, eğitimlerden sonra eğitim alan almayan ayrımı yapılmadan sınav yapılsın. Ben hodri meydan diyorum hiç bir eğitim almadan bütün eğitim alanlardan daha yüksek puan alırım.