Mesajı Okuyun
Old 25-04-2007, 15:10   #8
Bahadır Turan DURMAZ

Ben açıklama getireyim. Baro Yönetim Kurulu tarafından 06.04.2007 tarihinde 26/6 sayılı karar ile Uzlaştırıcı Avukatlık Siciline kaydolabilmek için Baromuz Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Merkezi (AUÇM) tarafından düzenlenen toplam 5 günlük eğitimlere katılarak başarı ile tamamlamış olma şartlarının aranmaktadır.

Buna göre I., II. III. IV. ve V. Uzlaştırıcı ve Arabulucu eğitimlerine katılmış olmak gerekmektedir.

Bunlara katılmak ise sırasıyla; ,
Ankara Barosu'ndan V. Uzlaştırıcı-Arabulucu Eğitimi.

ALTERNATİF UYUŞMAZLIK
ÇÖZÜM MERKEZİ (AUÇM)

V. UZLAŞTIRICI-ARABULUCU EĞİTİMİ

19-20-21-22 NİSAN 2007, ANKARA

Hafta içi: 13:00-20:00 Hafta sonu:09:30 - 17:00
(eğitim saatlerinde değişiklik olabilir)
Eğitmenler:
Deniz Kite, Mediatörler Derneği Başkanı
Av. Seçkin Arıkan, AUÇM Başkanı
Matty Bijleved, Yüksek Mahkeme Yargıcı/ Mediatör (Hollonda)
Yer: Ankara Barosu Dil Eğitim Merkezi (Necatibey Caddesi No:51, Ankara)
Katılım Ücreti: 500,00-YTL.
Banka Hesap No: Vakıfbank Adliye Sarayı Şubesi-2000809
Ayrıca İşbankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Akbank Kredi kartlarına 3 taksit imkanı bulunmaktadır.
Başvuru: Eğitime katılmak isteyenlerin 18 Nisan 2007 günü saat 15:00'e kadar Baro Kalemine dekontları ile birlikte başvurmaları gerekmektedir. (Taksit imkanından yararlanmak isteyenler ödemelerini başvurusu sırasında yapabilirler)
Not 1: Başvuru için eğitimin 2 Aralık 2006 veya 9 Şubat 2007 tarihinlerinde yapılan 1. Bölüm Tanıtım Toplantılarından birine katılmış olmak gerekmektedir.

Not 2: Katılım 16 kişi ile sınırlıdır, katılımcılar için eğitim notları ücretsiz olarak sağlanacaktır.
__________________________________________________ _______
ALTERNATİF UYUŞMAZLIK
ÇÖZÜM MERKEZİ (AUÇM)

IV. UZLAŞTIRICI-ARABULUCU EĞİTİMİ

22-23-24-25 ŞUBAT 2007, ANKARA

Hafta içi: 13:00-20:00 Hafta sonu:09:30 - 17:00
(eğitim saatlerinde değişiklik olabilir)

Eğitmenler:

Deniz Kite, Mediatörler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Av. Seçkin Arıkan, AUÇM Başkanı

Av. Paul Wouters, Anwers Barosu/ Mediatör

Yer: Ankara Barosu Dil Eğitim Merkezi (Necatibey Caddesi No:51, Ankara)

Katılım Ücreti: 500,00-YTL.

Banka Hesap No: Vakıfbank Adliye Sarayı Şubesi-2000809

Ayrıca İşbankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Akbank Kredi kartlarına 3 taksit imkanı bulunmaktadır.

Başvuru: Eğitime katılmak isteyenlerin 21 Şubat 2007 günü saat 15:00'e kadar Baro Kalemine dekontları ile birlikte başvurmaları gerekmektedir. (Taksit imkanından yararlanmak isteyenler ödemelerini başvurusu sırasında yapabilirler)

Not 1: Başvuru için eğitimin 2 Aralık 2006 veya 9 Şubat 2007 tarihinlerinde yapılan 1. Bölüm Tanıtım Toplantılarından birine katılmış olmak gerekmektedir.

Not 2: Katılım 16 kişi ile sınırlıdır, katılımcılar için eğitim notları ücretsiz olarak sağlanacaktır.
__________________________________________________ ____
III. , II. ve I. Eğitim programlarına katılmış olmak gerekmektedir. Görüldüğü üzere her programın ücretlendirilmesi ayrı ayrı olmak üzere 500,00'er YTL dir.

Bundan ayrı olarak http://www.ankarabarosu.org.tr/Pg_ht...&Dat aID=1226 sayfasında göreceğiniz üzere bu eğitimler İNMİT Med.Danş. Firması tarafından verilmektedir.

Alternatif Uyuşmazlık eğitimleri nedeniyle İNMİT Med.Danş. Firmasına ödenen 9.440,00

Burada anlatmak istediklerim yanlış anlaşılmasın. Uzlaştırıcı olma hakkı avukatlara ve hukukçulara verilmiş olan bir haktır. Ancak elbetteki konusunda iyi olan kimselerin yapması gerekir. Bunun için bir sertifika programı da gerekebilir. Ama bunun somut örneği CMK kurulunda mevcuttur ve gayet güzel işlemektedir. Bundan şikayetçi olan tanımıyorum. CMK sertifika programları 150 kişiliktir ancak başvuran kişi sayısı 1500 bile olsa ard arda düzenlenen 10 programlar bu sayı eritilerek hepsine eğitim verilmektedir üstelik 150 YTL'ye. Fakat durum Alternatif Uyuşmazlık Çözüm merkezinde neden farklıdır. Ben bunu sorguluyorum.