Mesajı Okuyun
Old 07-12-2006, 01:45   #16
ömer adaleti

Varsayılan GÖkÇen'İn İsmİ Okulunda YaŞatilacak - İha

Gaziantep: Küçük Gökçen'in İsmi, Okulunda YaşayacakResmi büyütmek için tıklayın Gaziantep'te, Yaklaşık 5 Ay Önce Marketten Dondurma Almak İsterken Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybeden 9 Yaşındaki Gökçen Göçer'in İsmi, Okulundaki Kütüphaneye Verildi.

Gaziantep'te, yaklaşık 5 ay önce marketten dondurma almak isterken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden 9 yaşındaki Gökçen Göçer'in ismi, okulundaki kütüphaneye verildi.

Elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden Mehmet Emin-Zekiye Üstünel İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Gökçen Göçer'in ismi, babası ve öğretmenlerinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Valiliği'ne yaptığı başvuru sonucu okulun yeni yapılan kütüphanesine verildi. Kızının isminin kütüphaneye verilmesinin ardından kitap bağışı kampanyası başlatan baba Hasan Fuat Göçer, "Gökçenim geri gelmeyecek ama bu kütüphane veya kütüphaneler binlerce Gökçen yetiştirecek ve buralardan yetişecek çocuklar, ülkeye daha faydalı ve daha duyarlı olacaktır" dedi.

Acılı baba, kızı Gökçen'in bir duyarsızlık sonucu hayatını kaybettiğini belirterek, duyarlı insanlardan bu kampanyaya destek vermelerini istedi. Baba Göçer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmesi için bilgisayarlı bir kütüphane olması gerektiğini düşündük. Böylelikle çocuklarımız verilen ödevlerini burada yaparak internet kafelerden kurtulmuş olacak. Aynı zamanda kitap kampanyası başlattık. İnternette Gökçen adına açtığımız siteden yardımsever insanlar katılarak bu kampanyaya kitap bağışı yaparak destek veriyor. Ülkemizin geleceği bu çocuklarımıza emanet. Cahil bir toplum olmaktan kurtulup duyarlı insanlar yetiştirmek için eğitimin ve kütüphanelerin büyük önemi var. Benim kızımın başına gelen, duyarsızlıktan kaynaklanmıştır. Bunun için bütün duyarlı yardımsever insanlardan destek bekliyoruz."

Baba Göçer, kampanyaya destek vermek isteyenlerin, kızı adına kurduğu www.gokcengocer.com internet adresinden bilgi sahibi olabileceğini kaydetti.

Gökçen'in sınıf öğretmeni Serap Kaleoğlu ise, Gökçen'in adının kütüphaneye verilmesinin gurur verici olduğunu ifade ederek, "Bir ilki gerçekleştirdik. Gurur verici bir olay. Keşke Gökçen de aramızda olsaydı. Gökçen çok sessiz, temiz, pırıl pırıl bir çocuktu. Herkes tarafından sevilen bir öğrenciydi. Duygusal ve hassas biriydi" dedi.

Gökçen'in sınıf arkadaşları Niran Karakuzulu ve Çağatay Öner de, arkadaşlarının adının yaşatılmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. (İhlas Haber Ajansı)

02.12.2006 10:21