Mesajı Okuyun
Old 10-11-2006, 23:54   #1
Av.Duygu Keleş

Varsayılan Gökçen'in Kütüphanesi

Değerli üyemiz ömeradaleti nin sevgili ve biricik kızı minik Gökçenimiz 26 Haziran 2006 günü elim bir kaza sonucu aramızdan ayrılmıştır.Kendisinin adına Mehmet Emin-Zekiye Üstünel ilköğretim okulunun,değerli müdürü,okul idaresi ve öğretmenlerinin çabaları ile,okul okuma salonuna Milli eğitim ve Gaziantep valiliğinin onayıyla Gökçen'in adının verilmesi ve yaşatılması uygun görülmüştür.Tüm Gökçen'i sevenlere ve bu konuda emeği geçen herkese minnettarız.
Gökçen in kütüphanesine bu günü kadar sayın ömeadaletinin bireysel katkıları ile şunlar sağlanmıştır:
4 adet bilgisayar sağlandı. (2 adet daha gerekli)
1 adet scanner ve yazıcı sağlandı. (yeterli)
Kütüphanenin tabanının kaplama yapılması sağlandı.
Bilgisayar tesisatı ve malzemesi sağlandı.
Kütüphane rafları sağlandı.
Eğitim CD leri sağlandı. (ilk öğretime yönelik)
Kitap sağlanmasına çalışılıyor.
Pencerelerin Perdesi sağlandı.
Ancak takdir edersiniz ki ,bir kütüphanenin en önemli eksiği kitaptır.Bizlerde site yöneticileri ve sayın adminle görüşerek THS içerisinde bir kitap kampanyası başlatmak istedik.Öncelikli amacımız Gökçen in kütüpphanesinin eksikliklerini giderebilmek,Daha sonra elde ettiğimiz fazla kaynak,araç -gereç hatta bilgisayarları Gaziantep'te bulunan Kütüphanesi,bilgisayarı olmayan diğer okullara dağıtabilmektir.
Elinizde mevcut ansiklopedilerden tutun da,çocuklarınızın ,kardeşlerinizin kıyıda köşede kalmış çocukluklarına dair kitapları,eğitici araç gereçler,zeka oyunları ve hatta "artık hızlı çalışmıyor ne yapsam bunu,satsan para etmez" dediğinizi bilgisayarlarınız bu çocuklarımıza fayda sağlayacaktır.
Bu konu ile ilgili bilgileri www.gokcengocer.com adresinde Gökçen İn Kütüphanesi bölümünden inceleyebilirsiniz.
Şİmdilik tahmin ettiğim eksiklikler bunlardan ibaret.Ancak konuya vakıf olan Sayın Ömeradaleti eminim bizi olası eksiklikler konusunda uyaracaktır.
Duyarlılığınız için şimdiden hepinize Gökçen ve bu kampanyadan faydalanacak tüm çocuklarımız adına ayrı ayrı teşekkür ederim.
SAygılarımla.......
NOT:Yapılan bağışların içerisinde nakit teklif edilmemesi önemle rica olunur.