Mesajı Okuyun
Old 31-10-2010, 11:40   #3
Konuk

öncelikle ilglenip cvp verdiğiniz için çok tşk ederim..
ben ameliyat olmadan önce,sgk nın yüzde 60 kısmını ödediğni ve benim de yüzde 40 ödemem gerektiğini söylediler..nitekim bu doğru.hastanede yüzde 60 sgk tarafından ödenir belgesi var..ben de ameliyat sonrası bana düşen yüzde 40 kısmını ödedim.faturamı da aldım ve 1 gün yatış yaparak taburcu oldum.doktorum beni ameliyat yaptığında,operasyonu gerçekleştirdiği hastanede part time çalışmaktaydı..başka bir hastanede tam gün çalışıyordu.ama şimdi beni ameliyat yaptığı hastanede tam gün çalışmaktadır.benim tedavim şuan evde devam ediyor zaten.ameliyat sonrası kontrollerim devam ediyor..
sgk nın ücreti ödememesinin sebebi,bu ameliyatı kozmetik saymasıymış..ama doktor bana ameliyat öncesi böyle bir durumdan bahsetmedi ve sgk nın karşıladığını söyledi.
sgk ödeme yapmayınca kendisi de şaşırdı aslında,çünkü daha önce aynı şekilde yaptığı ameliyatları sgk ödemiş.
ben doktora ve hastanenin muhasebe servisine benden ücret talep edemiyeceklerini söyledim,onlar da bu konuda hemfikir ama çeşitli bahaneler uydurarak,ödeme yapmam için ısrarcı oluyorlar ve ben her kontrole gittiğimde bu ısrar devam edecek..herhangibir şekilde sgk nın ödemediği kısmı ve malzeme ücretlerini benden alabilirler mi? hukuki yollara başvursalar haklı çıkabilirler mi? senet imzalamasam da icra yoluna gidebilirler mi?zira ben hiç bir şekilde ödeme yapmak istemiyorum.çünkü benim yapmış olduğum bir hata yok ortada.aksine mağdur olmuş bulunuyorum ki ben bir öğretmenim ve doktorun bana zaman kaybettirmesinden dolayı görevime başlayamadım..zaman kaybettirmesi dedim çünkü doktor beni 2 kez ameliyat etti.ilkinden sonra komplikasyon oluştuğunu söyledi,bu sırada kendisi hastane değiştirdiği için benim tedavime devam edemedi.3 hafta ameliyatı yaptığı hastaneye geçişini bekledik..bu durumda ilk ameliyatı yaptığı sırada part time çalıştığı için prim almış olabilir.
ayrıca başka bir doktor bulup tedaviye onunla devam edebilir miyim?çünkü doktorumun tavrı bana karşı olumsuz yönde olacak..çünkü ödemenin kendi maaşından kesileceğini söyledi bana..
vereceğiniz cvp için şimdeiden tşk ederim.