Mesajı Okuyun
Old 31-08-2008, 14:18   #279
Nur Deniz

Varsayılan Merhaba

Alıntı:
Yazan Mustafa ÖZCAN
İçenler kusura bakmasın ama bunu biraz da irade meselesi saydım. Eğer sigara ile başa çıkamıyorsam hiç bir konuda iddialı konuşma hakkımın olmadığını düşündüm.. Sigaradan şikayet etmeyen hemen hemen hiç yok gibi. Kötülüğü konusunda koro halinde konuşuyoruz hemde aynı makamda.. İş bırakmaya gelince kimse kalmıyor ortada. Herkesin kendince inandırıcı bir bahanesi hazır.. Ama hiç biride inandırıcı değil.

Hoş geldiniz Sn Mustafa Özcan 20 yıldan sonra sigarayı bırakmış olduğunuz için tebrik eder. İradeliyim vasfını kullandığınız teessüf ederim.

Baştan söleyim de yanlış anlaşılmasın, yazmış olduğunuz alan Sigarayı Bırakıyoruz alanı , içenlere kızıyoruz, bırakamayanları kınıyoruz alanı da değil.

Bu gün 16 gündür sigara içmiyorum ve tahmininiz üzere hat safhada gergin ve sinirliyim. O yüzden mazur görün.

Sabahtan beri temizlik vs, yaparken ellerim parçalandı, mısır patlatmaktan kendimi zemheride sanıyorum, saçımı öylesine taramadan topladığım için yarı deli durumundayım, su içmekten ve tuvalete gitmekten ayaklarım aşındı, tesbihim koptu diye depresyona girip 2 saat ağladım, 2.5 kilo aldım ve daha alacağımı biliyorum. Bu günün zor geçeceğini tahmin ediyorum.

Ve sigara içen biri nolur kapıyı çalmasın durumunda iken sizin yazınızı okuyunca bir an da gözüm döndü..

- 20 yıl sigara kullanmışsınız, hayatınızın 20 yılında ben iradesizim diyebilir misiniz sadece sigara kullandığınız için?

-Sadece sigara içmediği ya da bıraktığı için bir insana (bakın bayan ya da erkek de demiyorum) iradeli ve mükemmel diyebilir misiniz?

-Ortalama insan ömrü abartarak 80 yıl olsa ki zor % 25 ine sigara kullandığı için biri nasıl olurda irade gibi olması gereken güzel bir sıfatın olmadığını söyler , anlayabilmiş değilim.

Uyku düzenim bozuldu, sabredemiyorum ve bu gün bu irade kelimesini tek tek irdeleyeceğim. (Ya elim koptu , lütfen olumsuz mesaj yazılmasın. )