Mesajı Okuyun
Old 29-06-2011, 11:57   #13
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Sayın meslaktaşlarım,

Bugüne kadar UYAP'tan
  • Mazeret ("Duruşma gününün tarafımıza tebliğine gerek olmadığı, duruşma tutanağı ve yeni duruşma gününü UYAP'tan alabileceğimiz" açıklaması ile)
  • Davaya cevap dilekçesi,
  • Ceza davaları için feragat,
  • Çeşitli beyan dilekçeleri
gönderdim.

Sadece bir ceza mahkemesi ile sorun yaşadım, o sorunu da mahkeme yargıcı ile telefonla yaptığım görüşme neticesinde çözdüm.

Yasal olarak gerek olmamakla beraber, UYAP üzerinden gönderdiğim dilekçelerin altına,

"Bu dilekçe, 5070 sayılı Elekronik İmza Kanunu kapsamında, e-imza ile imzalanmış olup sisteme UYAP üzerinden gönderilmiştir."

şeklinde bir açıklamayı klişe olarak yazıyorum.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: UYAP'ın avukatlarca daha etkin kullanımına yönelik çok önemli gelişmeler mevcuttur. Adalet Bakanlığı ile T.Barolar Birliği, Mayıs ayı içinde bu konuda protokol imzalamıştır. Detaylı bilgi için :

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=55869
18 no'lu mesaj

Saygılarımla...

Sayın EREN,

UYAP heyecan veriyor insana. Gerçekten tam uygulandığı zaman harika bir sistem olacak.

Gönderilecek dosyaların udf formatında olması gerekiyor şeklinde bir uyarı var. Ben Microsoft Word'ün mac versiyonunu kullanıyorum ve kaydederken udf formatını bulamadım. Acaba UYAP text üzerinden mi yazıp, kaydetsem?

Siz nasıl udf formatına çevirdiniz, bu konuda bir yardım alabilir miyim? Bir de dosya eklerini nasıl gönderiyoruz?

Not: Olayı çözdüm sanırım. Mac uyumlu değil sistem. Bu nedenle windows tabanlı bir Pc'de editör üzerinden kayıt ve gönderme yapmamız lazım galiba. Ama hala ek nasıl gnderilecek o konuda bir iz bulamadım.