Mesajı Okuyun
Old 16-03-2007, 01:47   #7
Av.Zuhat Kaya

Olay sulh hukuk mahkemesinde yaşanmıştır.
karşı taraf(davacı) müvekkilimiz aleyhine kira bedelinin ödenmemesi sebebiyle tahliye davası açmıştır.Davacı tarafın idiaları ,mahkemeye ibraz ettiğimiz "kira bedellerinin ödendiğini gösteren makbuzlar" nedeniyle çürümüştür.(yada biz öyle düşünüyoruz ve son duruşmaya oldukça rahat bir vaziyette gittik)
son duruşma
mahkeme hakimi -"taraflar son diyeceklerini söylesin"
davacı taraf -"davamızın kablüne karar verilsin"
davalı taraf(biz)-" davanın reddine karar verilsin"
G.D.
((yaz kızım)
incelenecek başka bir husus kalmadı yargılamaya son verildi gerekçesi ekli kararda belirtileceği üzere
1-açılan DAVANIN REDDİNE
(Bu arada davacı vekili araya girerek - "efendim olurmu öyle şey, davalı taraf bu yeri aynı zamanda işyeri olarak kullanmaktadır)
HAKİM -" öylemi ya !ben zaten bu davadan bir şey anlamadım, ne biçim iş, kafam karıştı ..."
( bu arada davacı vekili bastırmaktadır.biz cılız bir sesle -"sayın hakimim ne yapıyorsunuz yargılama bitti" diyebilmekteyiz ancak hakim dosyayı yeniden incelemektedir.)
DAVALI VEKİLİ(biz)-"Efendim duruşma bitti ve siz davanın reddine karar verdiniz ayrıca davacı taraf dava dilekçesinde bu son belirttiği husussa değinmemiştir.davanın dayandığı sebebein dışında başka bir vakıa öne sürmektedir ve sair ve sair"
HAKİM -(yaz kızım)
-2"Mecurun işyeri olarak kullanılması sebebiyle TAHLİYESİNE
( sayın hakimim ,hem davanın reddi hemde mecurun tahliyesi nasıl olur ?!*"%&)