Mesajı Okuyun
Old 05-10-2012, 19:02   #4
erdihafizoglu

Merhaba. İlgili Kurum sözleşmede yer alan maddeden yararlanarak sözleşmeyi feshetmeyi kabul etmiş; ancak bu bahsi geçen madde uyarınca benden girmiş olduğum dersin saat başı ücretini hesaplayarak istemiştir. Benim altına imza attığım sözleşmenin bedeli 2000TL iken, yine aynı sözleşmede yer alan fesih halinde yapılan indirimler, iskontolar da iptal edilir şeklindeki maddeyi öne sürüp; farklı bir sözleşme bedeli çıkarıp, senetleri geri verme karşılığında yüksek bir bedel talep etmiştir.Ben de Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurdum. Kalan senetlerin tarafıma teslim edilmesine ve kursa gitmediğim halde ödeme yapmışsam bu bedelin de tarafıma geri ödenmesine dair bir karar çıktı. Ancak ilgili kurum bu hakem heyeti kararını yok saymış, tüketici Mahkemesi'ne itiraz da etmemiştir. Ben de bu bedeli hiçbir şekilde ödemeyeceğimi belirttim. Bu şekilde de kaldı.
İşin acı tarafı ise ben elimdeki sözleşmeden yola çıkıp hukuki işlemlerle hakkımı ararken; kurstan 'araya adam koyarak' ayrılan arkadaşların olduğunu öğrendim. İlgili kurumun marka değerini düşündüğüm de; hukuki işlemleri yok sayması ama araya konulan insanların ricasını kıramaması ne gariptir.