Mesajı Okuyun
Old 03-12-2006, 14:42   #14
av.ilyasmeral

Secilme yaşini 25e indirilmesi hakkında olumlu kanaatler olduğu kadar bunun bir problem olacağina inananlarında varolduğunu goruyorum... 25 yasında kı bı gencın parlamentoda hangı faalıyetı yurutebıleceği hakkında insanımızın kafasında soru işaretlerı var. E haksız da değil kımse zira siyaset bırıkım işidir tecrube işidir. henuz fakulteyı yenı bıtırmıs bırınden ne kadar verım alınabılır kı diye dusunmeden edemıyor insan...
Tüm bu soru işaretlerının kafamızda belırmesı olağan cunku bu gırısım altyapısı olmayan secım propogandası nıtelığı tasıyor gıbı... Lakın ben ınanıyorum kı bu yaslı ve kartlasmıs insanların ruhlarından parlamentoya sirayet etmıs olan hantallık genclerın meclise gırmesı ıle cözüme kavusabılır. mail atmayı dahi bılmeyen, dısdunyayı tanımayan, gelişmelere ve dınamızme kapalı vekıllerden parlamento arınmalı. soğuk savasın sona ermesı ıle dunya yenı bı yapılasmaya doğru gıdıyor özellıkle 11 eylul saldırılarından sonra uluslararası dengeler hızla eksen değiştirmeye, yenı ''PROJECT DEMOCRASY'' hareketleri doğmaya başladı. fıkırlerı kartlaşmıs vekıller bu hızlı değişmelere adapte olamıyorlar hala 90 oncesi polıtıkalarla turkıyeyı yonetme pesınde kosuyorlar... Küresellesmenın hız kazandığı yeni dunya duzenını gencler daha ıyı tanıyor bu sebeple genclerın parlamentoda yapacak cok işi var hemde cok