Mesajı Okuyun
Old 24-04-2008, 15:17   #1
Konuk

Varsayılan evlimiyiz? yoksa boşandıkmı?

Merhaba öncelikle sitenizi çok beğendiğimi söylemek istedim. Benim danışmak istediğim konu ; eşimle 2003 yılının ekim ayından 2004 yılının eylül ayına kada resmi nikahsız yaşadık (maddi sorunlar nedeni ile). Eylül ayında evlendik ve 2007 yılının nisan ayında anlaşmalı boşanma davası açıp mahkemeye girip boşandık. Fakat boşanma gerçekleştikten sonra boşanmaktan vazgeçip tekrar birlikte yaşama başladık.Konu ile ilgili 2 sorum olacak;

1.Biz birlikte mahkemenin olduğu adliye gittik boşanma kararını iptal etmek için , oradaki memur bize kararı ikinizden biri almaz ise resmi olarak boşanmış sayılmazsınız dedi ve bizde buna istinaden herhangi bir işlem yapmadık. Biz hala evlimiyiz yoksa boşandıkmı bunu öğrenmek istiyorum

2.Eşimin beni aldattığını öğrendim boşanmanın hemen ardın dan ama aile zoru ile tekrar birleştik.Eşim, evlendiğimiz günden beri sürekli bana hakaret eden, şiddet kullanan ve çalışmayan biri buna ek olarak birde beni aldattığını öğrendim. Ama dediğim gibi ailem yinede onunla olmamı istedi.Anlaşmalı boşandığımı söylemiştim oturduğumuz ev eşime ait(benden önce almış) fakat inşaat halinde idi ben kendim çalışarak ve annesinin yardımları ile evi yaptırdık bir takım eşyalar aldık bunların bir kısmı benim adıma bir kısmı onun adına fatura edilmişti.Ama anlaşmalı boşanmada ben hiç bir hak idda etmemiştim beni aldattığını öğrendiğimde pişman oldum. Ama zaten tekrar birlikte olduk. Sorum şu eşim kavga ettiğimizde boşanma kararını alacağım diye ara sıra tehdit ediyor beni , boşanma kararını alırsa ben nasıl veya neye istinaden karşı dava açabilirim çünkü ben bir hak talep etmedim ama o ev içindeki çoğu şeyi ben kendim çalışıp aldım ki hala kredi borcu ödüyorum .Anlayacağınız ben maddi olarak nasıl ondan bir hak talep edebilirim.