Mesajı Okuyun
Old 25-01-2011, 17:58   #38
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.kadirpolat
Suat bey,

Beni kimse muhatap almayabilir, benim de kimseyi muhatap alma gibi bir zaruretim yok.

Bana hitaben, "Benim üzüldüğüm şey ise, Yargıtay'ın onlarca kararının aksine (nasılsa)vermiş olduğu 1-2 ayrıksı kararı bize "kesin" bilgi olarak sunmanız; bizim de (henüz kararı dahi sunmadan) buna inanmamızı beklemenizdir." demeniz, bana yapılan saygısızlıktan başka bişey değil.

Ben kesin bildiğim şeyi yazdım, siz ise "davayı düşürün yeni dava açın" dediniz ve sayın akrd61 i ve diğer bu konuda görüş bildiren meslektaşlarımızı yanıltınız.

Üstüne üstük bana " İçtihatları buraya aktarsanız, biz de -net- bilgi sahibi olsak Ben de anlamadım.Kararları buraya aktarırsanız, hep beraber anlayabiliriz. "demeniz üzerine sayın akrd61 in sorusuna cukkadak oturan ve benim görüşümüde doğrulayan yargıtay kararını gördüğünüzde, tabiki beni HALA YANILTMAKLA suçlayacaksınız. Çünkü malesef sorunumuz bu. Gerçekleri ve doğruları kabul etmemek ve hala meslektaşları yanlışa sürüklemek, en acısı da BEN BİLİRİMCİ olmak.

Beni doğru bilgi vermemekle suçlamanız sizin saygıdan ne anladığınızı tamamen gözler önüne sermekte.

Hatta bununla da yetinmeyerek İLLEDE HAKLI ÇIKACAĞIM anlayışıyla, boşanma davasına, kamulaştırma davasından içtihat sunmanızda, evlenmeniz NÜFUS MEMURLUĞUNDA değil, TAPUDA yapıldığı izlenimi doğurdu.
Sayın Suat bey, kabul edin ki, uslübunuz kabul edilemez. Onuda
boşverin, sorunun cevabını öğrendiyseniz, ben bununla da mutlu olurum.

Bağıra bağıra savunduğunuz Daire kararında atıf yapılan HGK kararıdır o. Kararın üstüne de

Alıntı:
Yukrıdaki Yargıtay kararında atıf yapılan HGK kararını aşağıya alıntıladım.

Yazmışım. Kimin okuduklarını anlayıp anlamadığını sorgulamayın bence.

Ama bana hakaret diye yazdığınız yukarıda koyulaştırdığım bölüm, bağıra bağıra savunduğunuz Daire kararının eleştirisi olabilir ancak. Ne yapmış Yargıtay,
Alıntı:
evlenmeniz NÜFUS MEMURLUĞUNDA değil, TAPUDA yapıldığı izlenimi doğurdu
doğurmuş mu?