Mesajı Okuyun
Old 08-05-2007, 13:58   #65
faruksa

Alıntı:
Yazan judge
arkadaşlar ben daha istanbul üniversitesi hukuk birinci sınıftayım ancak mezun olunca hakim olmayı düşünüyorum belki konuyla alakası yok ama bu mesleğin eksi ve artı yönleri nelerdir?bilen birileri varsa bunu açıklayabilir mi?örneğin doğuda zorunlu görev kaç yıl ya da bişey duydum bayanlara ihtimas geçiyorlarmış kuralar sırasında doğru mu acaba?
cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Sondan başlayarak cevaplayayım Sayın Judge
Bayan adaylara iltimas geçtikleri doğru değildir.Ancak Mülakata girmeye hak kazanan adaylar arasında elenen bayan sayısı daha azdır diye biliyorum.Yine yanlış bilmiyorsam bayan adaylar genellikle Savcılığı değil de Hakimliği tercih etmektedirler.Adalet bakanlığının kontejanları Bayan yada erkek diye ayırdığına şahit olmadım.
Gelelim Zorunlu olarak çalışma süresine, kesin bilgiye sahip olmamakla birlikte, sadece doğu değil bütün bölgeler numaralandırılmıştır.Her bölgeye belli kıdemi olan hakimler gitmektedir.
Bu konuda umarım forumda ki arkadaşlar yanlışım varsa düzeltir ve size yardımcı olurlar.
Özetle Meslekler zor değildir insanlar zorlaştırır.Şimdiden(1.sınıftan) hedef edinirseniz Hakimlik veya Savcılık Size zor gelmeyecektir.Saygılarımla