Mesajı Okuyun
Old 03-09-2007, 20:21   #8
tarde.sed.tute

Varsayılan bence..

herkese merhaba..ben de anadolu hukuktanım(3.sınıf)..okul bitince ne yapacağım konusunda benim de kafam çok karışık.sizinle benzer kaygılar içindeyim..istanbulda yaşamadım ama gerek tatillerde uğradığım kadar gerekse orada okuyan arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla istanbul gerçekten zor şehir..orada çalışma hayatına alışmayı bi tarafa koyun,o şehirde yaşamaya alışmanız bile bayağı zamanınızı alacaktır..kalacağınız yer ve özellikle ulaşım başlı başına sorun..hergün işe gitmek için saatlerce yollarda olacaksınız ve evden büronuza bürodan adliye veya herhangi bir yere gitmeniz bütün gününüze malolacak..kendinize ayıracak zamanınız kalmayacak..malumunuz eskişehir küçük,sevimli ve yaşaması çok kolay olan bi şehir..üstelik memleketinizmiş..büronuzdan adliyeye yürüyerek bile gidebilirsiniz..ama eskişehirde maddi açıdan çok büyük bir rahaytlığa sahip olunabileceğini de sanmıyorum..yaşamak açısından eskişehiri tavsiye etsemde maddi açıdan büyük şehir taraftarıyım..ama bence seçenekleri eskişehir mi istanbul mu diye ikiye indirgemek seçim yapmayı zorlaştırır..bahsettiğim gibi önce istanbulda yaşamaya sonra çalışma hayatına adapte olmaya çalışacaksınızki ikisini aynı anda kaldırabilmek çok güç..bence istanbul değil de ankara gibi yyine büyük ama en azından ulaşımı,yaşaması daha kolay olan bi şehri düşünebilirsiniz..ben ilerde avukatlık yapmayı düşünmüyorum ama yine de avukatlık stajımı eskişehirde yapmayı planlıyorum..ama siz avukatlık yapacağınız için mesleğinizi icra edeceğiniz yerde stajınızı yapmak en mantıklısı..ben istanbulda yaşamaktan korktuğum için puanım tuttuğu halde istanbul hukuk yazmamıştım,hatta ortalamam yeterli olduğu halde yatay geçişte yapmadım..istanbul gezmek için harika olsa da yaşamak ya da çalışmak için iyi bir yer değil bence..tabiki bunlar benim görüşlerim..
seçiminiz ne olursa olsun yolunuzun açık olması dileğiyle..