Mesajı Okuyun
Old 10-11-2006, 10:43   #115
Veysel

Şu andan itibaren yorumlu

Sayın Kayar ; Yukarıda alıntı yaptığınız ifadeler, neyazık ki gelenekçi toplumun "namus, şeref ve töre" konusundaki genel yaklaşımıdır. Çağdaş toplum olamamanın, çağdaş hukuku benimsememenin ve özümsememenin doğal sonucu olarak düşünüyorum. Düşündüm de, eğer TCK.' da evlilik dışı çocuk doğurmanın, cinsel ilişkiye girmenin ve aldatmanın (kadın açısından) cezai müeyyidesi ömür boyu hapis olsaydı, ve Güldünya yaşayıp da o cezaya çarptırılmış olsaydı dahi örfi hukuk kendi yaptırımını ayrıca Güldünyaya uygulardı. Ne yazık ki ...

Cinayetin hiç bir türünü kesinlikle onaylamıyorum. Hele adına "töre" deneni ...

Yukarıda alıntı yaptığınız ifadelerin tamamına katılmamakla birlikte, toplumu oluşturan bireylerin sırtını dayadığı o toplumu red etme şansının olmadığını ifade etmeye çalışıyorum. ve tekrar söylüyorum , ne yazık ki ...

Diğer bir konu,Alıntı:
"Cinselliğin de bir sınırı vardır. Bir başkasının hürriyetinin başladığı yerde diğerininki biter." şeklinde savunma. Bence gayri ciddi. Cinsel yarış mı yapılıyor ?

Ayrıca Sayın Merhaba' nın Alıntı : "Ancak bu yolda muhafazakár kesimin siyaset adamlarına, din önderlerine, yazar-çizerlerine daha büyük sorumluluk düştüğü de ortada.

Bu kesim de namus cinayetlerine karşı sesini daha fazla yükseltmeli.

Örneğin; Diyanet İşleri Başkanı (dileriz hiç olmaz) bir kurbanın cenaze namazını bizzat kıldırsa, "Bu cinayetin dinle hiçbir alakası yok" mesajını en net vermiş olmaz mı?" şeklindeki ifadelerine kesinlikle ve tüm içtenliğimle katılıyorum. Ama nerdeee ...?

Saygılarımla.