Mesajı Okuyun
Old 05-10-2012, 10:56   #1
aycan

Varsayılan Yargıtayda duruşmaya gitmeli miyim?

6 yıldır eşimden ayrıyım.2008 de dava açtım,2010 yılında davamız şiddetli geçimsizlik ve hakaret vardır diye boşanma ile sonuçlandı.karşı taraf karara itiraz etti ve temyize gittiler.2009 da hakimin boşanma kararı ile birlikte bana bağladığı nafaka 300 tl fakat ben 2010 yılından beri bu nafakayıda alamadım.sadece bana bağlanan fakirlik nafakasını almaktayım.bunu geçtim.şimdi bana bir karar geldi temyiz sonucunu beklediğim dava yargıtayda dava olarak görülecekmiş,ben başka bir ildeyim oda ankarada yani onun davaya katılımı mümkün ama ben gidecek durumda değilim ne manen nede madden .üstelik hiçbir hayat güvencemde yok.o davada bulunmalımıyım.bu kadar yıldır ayrıyım ve zaten sonuçlanan bir davanın tekrar mahkeme edilmesinin mantığınıda kavramış değilim.ne yapmalıyım.boşanmama gibi bir olay gündeme sonuç olarak gelirmi.ben o insanın yüzünü bile görmeye tahammül edemezken yargıtaydaki hakimler , o insanlık yoksunu adam tarafından ikna edilip bu davayı düşürebilirmi.bana çok acil yardım edin çok acil.saygılarımla.