Mesajı Okuyun
Old 14-05-2008, 12:03   #1
brhmtr

Varsayılan Suç Uydurma, Yalan Tanıklık,TCK 277,TCK281 ve 288 ile ilgili fikirleriniz...

sayın meslektaşlarım ve değerli site üyeleri merhabalar...
OLAY: 22 nisan günü müvekkillerim olacak iki şahıs motorsikletle sabah işe giderlerken karşı yönden gelen ve aşırı süratli ve motosikletin şeridinden gelen bi aracın motosiklete çarpması sonucu motosikleti kullanan müvekkilim hayatını kaybediyor; diğeri hafif olarak biraz iş güçten kalacak şekilde yaralanıyor.

Olay yukarda anlatıldığı gibi. sürücü tek, araçta başka kimse yok. tanıklar var. daha sonra aracı kullanan 21 yaşındaki çocuğun babası gidip olaya bakan jandarma karakoluna, "ben şoförün yani oğlumun yanındaydım. bunlar bizim şeridimizden ve hızlı geliyorlardı, aracıma zarar veren sürücüden şikayetçiyim" diyor. Sürücü bir süre yoğun bakımda kaldıktan sonra 1 mayısta vefat ediyor. soruşturma evraklarıysa 22 nisandan 2 mayısa kadar olaya el koyan karakolda bekliyor. savcıya gelişi, 2 mayıs." KTK Yönetmeliğinde olaya el koyan ekip kaza evraklarını yaralamalı ölümlü adli kazaları en geç 7 iş günü içinde savcılığa intikal ettirmelidir diyor." bu tartışma konusundan ayrı bi husus ama tüm olayla ilintili... zira bu hödük herif, "bu kaza, olur böyle şeyler, kim isterdi ki, geçmiş olsun falan demiyor..." olaya el koyan jandarma köy karakolu. ruhsat sahibi kazaya sebep çocuğun babası nüfuzlu biri. ve karakolda uz. jandarma ile zannımca kaza günü tarihli bir şikayet tutanağı şikayetçinin kaza günü olay yerinde olamadığı halde düzenleniyor. zannımca ölüm gerçeklerştikten sonra sorumluluktan kaçmak için yaptı. kesinlikle tanıklar bunu reddediyor. şimdi:
kazaya sebep çocuğun babası hakkında şikayet dlekçesi vereceğim. niteleme elbette mahkemeye ait. adamın beyanı şu aşamada bir delil. ben bu delilin Şuç Uydurma olduğu kanaatndeyim. TCK' nın lgli hükümlerini göz önünde bulundurarak değrli fikirlerinizi bekliyorum...

kolay gelsin, iyi çalışmalar...