Mesajı Okuyun
Old 10-07-2017, 12:15   #5
Konuk

Sn. Hatun Olguner,
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Benim avukatımın görüşü de , kişisel ilişki davamızdaki bilirkişi raporu da bu kadar küçük bebeğin yatılı verilemeyeceği ve her hafta sonu görüşme olmayacağı yönünde. Dilkçe de verdim , hakimle de gözyaşları içinde konuştum. Bana tekrar inceleyeceğini söyledi ama bu kararın düzeltilmesi ve yeni bilirkişi raporundan sonra karar verilmesi yönündeki bütün taleplerimizi reddeti. İşin ilginç yanı yargıtayın her hafta sonu görüşme olmaz kararı da yine bizim davamıza bakan mahkemenin baktığı başka bir dava için verilmiş. Aynı mahkemenin aynı konu için yıllar sonra bu kararı ( kesinleşmiş yargıtay kararı olmasına rağmen ) normalmi? Avukatım , yargıtay kararının başka bir dava için verildiğini bu nedenle konu aynı bile olsa , hakim aynı olsa bile, mahkemenin uymak zorunda olmadığını söylüyor.
Özetle mahkeme herşeye rağmen ara kararında direniyor, benim tüm taleplerimi reddediyor . Bu durum bebeğime zarar veriyor ve ara kararı nasıl durdurabileceğimi bilmiyorum. Bu konudaki sizin ve çevrenizdeki hukukçuların her türlü görüşlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.