Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 13:16   #1
Konuk

Varsayılan Lehe verilen karar ve sonraki aşaması

Merhabalar. Eşime karşı açmış olduğum ceza davası lehime sonuçlandı. Ne varki ceza davasında eşimin tanık olarak dinlettiği şahitlerden bazıları yalan beyanda bulundular. Benimse iki doktor raporum ve tanıklarımın dinlenmesinden sonra ve olay gerçekleştiği dönemde hamile oluşumdan dolayı hakim ceza verilmesini uygun buldu.
Ne varki yine eşimin önceki evliliğinden olan kızı ( evliliğimizi onaylamayan bir aile bireyimiz olarak ) yaşı o dönemde 15'ten küçük olmasına rağmen tanık olarak dinlendi. Ve babasının kendisine öğrettiği şekilde yaşanılan olayı tamamen farklı bir şekilde dile getirdi. Çocuğun tanık olarak dinlenmesinde bir psikolog vs. bulunmadı. Ayrıca eşimin kızı olduğu ve bu evliliği onaylamadığı hususları dikkate alınmayarak, gerekçeli karardada bu çocuğun ifadelerine yer verildi. Olay anının tek şahidi olarak gösterildi. Halbuki olay sırasında eşim aile üyelerime telefon açarak çığlıklarımı dinletmiş ve bu durumu aile üyelerim mahkeme esnasında dile getirdikleri halde onların olay anının şahitleri olarak gerekçeli kararda ifadeleri yer almamış.
Karara itiraz ettim. Ben eşime tazminat davası açmak istiyorum. Eşim ise bu tazminat davasındada yine gerekçeli kararda yazıldığı üzere kızının kendisinin öğrettiği şekilde söylemleri üzerine kurmayı düşündüğünü duyuyorum. Tazminat davasında mahkemeyi ve adaleti yanıltıcı böyle yanlı ve taraflı bir beyanın verilmesine nasıl engel olabilirim yada bu durumu nasıl önleyebilirim. Çünkü benim de şu an bir kızım var. Ve kendisi anne karnında iken babasından defalarca şiddet gördü. Ayrıca eşimin arkadaşları olan ve mahkemede yalan beyanda bulunan kişilere hukuki bir müeyyide yaptırımda bulunulmasını nasıl sağlayabilirim ?