Mesajı Okuyun
Old 28-08-2012, 09:09   #1
akrd61

Varsayılan Velayet kendinde olmayan anne tarafından çocuğun kaçırılması

Değerli meslektaşlar, B ve A evli iken anne A, baba B yi ve müşterek çoçukları K yi henüz 5 yaşında ilken terk ederek evden ayrılıyor ve uzun yıllar ne arayıp nede soruyor, bunun üzerine baba B 2010 yılında anne A ya boşanma davası açıyor 2010 yılında boşanıyorlar ve müşterek çocukları K nin velayetini Baba B alıyor..Daha sonra B boşandıktan sonra 2011 yılnda felç geçiriyor ve şu anda özel bir bakım merkezinde bakım görüyor akli melekeleri yerinde ancak çok az konuşaliyor,yürüyemiyor kendini ifade edemiyor.B bu haldeyken kızları K ye halası olan H gayet iyi bir şekilde eğitimini de aksatmadan özel bir ilgi ile bakıyor ve ilgileniyor.Yıllardır arayıp sormayan yakalaşıp 2ay önce anne A bir gün çıkıp geliyor ve H evde yokken H nin kızınnı kandırarak, K yı gezmeye getireceğim diye alarak başka bir şehre götürüyor. Müşterek çoçuk K yi kimseyle görüştürmüyor K ara sıra gizlice halası H yi arayarak beni burdan kurtarın annem ve üvey babam bana kötü muhamelede bulunuyor,odaya kilitliyor vb. diye feryad ediyor.Şimdi hala H bu çoçuğu buradan kurtarmamız gerekiyor diyerek bana geldi.Ez hızlı yol olarak hali elinde velayetin kendinde olduğuna dair karar bulunmayan ve müşterek çoçukla kişisel ilişki hakkınınıda kötüye kullanan anne A hakkkında savcılığa suç duyrusunda buluanabilcekleri kanaatindeyim siz değerli meslketaşlarımın en etkin ve hızlı olarak K yi bulunduğu durumdan kurtara bilmek için önere bileceği düşünceleri nelerdir ?