Mesajı Okuyun
Old 14-05-2003, 15:21   #7
Sibel

Sayın Judge;
Öncelikle sayın hykayar'ın ilk mesajını dikkatle okumanız gerektiğine inanıyorum. Yazılan ilk mesajda bir yorum yoktu.. Kaynağı belirtilmiş bir haberdi.. Konuyu bilinmez bir sebeple kadın haklarına ve kadın haklarını savunanlara karşı yanıt verme durumuna getirdiğinizi düşünüyorum...
Tarih boyunca kadının toplum içindeki yerini düşünmeliyiz belki de... Bu bizi biraz daha aydınlatır kanaatindeyim... Toplumlarda kadınlar hep sömürülen, emeğinden faydalanılan ve hakları kendisine iade edilmeyen grup olmuştur.. Bu kanaatime pek çok kişinin katıldığını da tahmin ediyorum..
21. yüzyılda ise durum pek farklı değil.. Hoş bu sözler sizin fikirlerinizi elbette değiştirmeyecek...
Bir de şu açıdan yaklaşalım lütfen... Çocuk Hakları Bildirgesi hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ya da Hasta Hakları ? Çocuk hakları çocuk olmayanları derdest mi ediyor ? Ya da hasta hakları sağlıklı olanları aşağılıyor mu ? Peki kadın hakları erkeklere mi saldırıyor sizce ? Yoksa zaten olması gerekeni almaya çalışan bir örgütlü topluluğun varlığı mı rahatsızlık verici ...
Saygılarımla.....