Mesajı Okuyun
Old 10-05-2005, 10:45   #1
burcukoc

Yeni Fikir Ayıplı Mal Ve Dolandırıcılık

9 ay önce annemin yeni alınan evine iş yerindeki bir arkadaşımın önerisiyle(akrabasıymış) mutfak, banyo ve gardroplar yaptırmak üzere sitelerde atölyesi olan bir marangozla anlaştık. Ancak tanıdık olduğu için herhangibir yazılı anlaşma, senet vs yapılmadı. Malzeme alması için ve yaptığı dolaplar eve demonte olarak geldiğinde parasını peşin olarak verdim. Ancak marangoz aylarca eksiklerini halletmediği gibi bizi bugün geliyorum yarın geliyorum diye oyaladı. Yarım yamalak yaptığı dolaplar ise kullanılamaz halde. Şimdide kalan işlerini yapmamak için hakarate varacak sözler söylüyor yada kendisini bulamıyoruz. Bu adam yüzünden annem aylarca evine taşınamadı ve ben sebep olduğum içinde aramız açıldı. Bu adam hakkında ne gibi yasal yollara başvurabilirim. Parayı verdiğime ve bizi aylarca oyaladığına dair şahitlerim var. Ancak atölyesinin ne levhası nede vergi numarası, kayıtlı olduğu hiç bir meslek derneği yok. Bir kartviziti ve cep telefonu var. Savcılıktan suç duyurunda mı bulunmalıyım yoksa tüketici mahkemesinde maddi manevi tazminat davalarımı açmalıyım. Oyalayarak kabul ettirmeye çalıştığı eksik ve ayıplı malı kabul etmek zorundamıyım? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.