Mesajı Okuyun
Old 15-08-2006, 11:44   #9
Av.Emre Gacal

15 Nisan 2006 Adli Hakim Adaylarını Seçme Sınavı'nı http:\\www.osym.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.Arkadaşımızın da dediği gibi sınav Genel Kültür Testi (60 Soru var,türkçe,matematik,tarih,coğrafya vs) ve Alan Bilgisi Testi (100 Soru) olmak üzere ikiye ayrılmış,toplam 160 soru ve süre 180 dakika.
Matematik soruları o kadar da zor değil,yani EA bölümünden mezun olupta,hukuk fakültesine sayısal neti fazla olarak yerleşenler için sorun yaratmaz kanatımca,ben 2.sınıf öğrencisiyim,matematik sorularını çözebildim ama eskisi kadar çabuk değil,yani tekrar yapmayınca,test çözmeyince herşey uçup gidiyor,bundan sonra boş zamanlarımda tekrar test kitaplarını alıp,pratik yapıcam artık yoksa uzun zaman diliminde herçeş unutulup gider ve bunun sıkıntısını çekeriz sınavda.. (Bu sıkıntıyı sanırım Vakıf Üni. öğrencileri çok fazla çekecek)
Matemetik için kaynak istenmiş.Sanırım dershanelerin OSS sınavları için verdikleri konu anlatımlı mat-geo kitabı ve ayrıca pratik için test kitabı yeterli olacaktır görüşündeyim ben.. (reklam olmasın diye dershane adı vermiyorum,iyi bir dershanenin kitabı yeterli olur)
Yalnız benim de bir sorumolacak bu konuda..
Genel kültürdeki netlerin katsayısı ile alan testindeki netlerin katsayıları aynı mı olacak.Eğer öyle olacaksa en az 112 netimiz olmalı ki bu sınavdan 70 alabilelim ve mulakata kalabilelim.
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..