Mesajı Okuyun
Old 17-03-2013, 12:31   #14
ForJustice

Alıntı:
Yazan yaman
Sizi Diyarbakır'a bekleriz Hakan Bey. Daha adliyenin bahçesine girmeden ilk önce kimlik kontrolü avukatlar bu kapıdan vatandaş şu kapıdan diye. Bahçeye sorunsuz giriş yapabildiyseniz ikinci aşama x-ray kontrolü. Burada evrak çantanız veya özel eşyalarınızın bulunduğu çantayla kısa bir ayrılık yaşıyorsunuz siz ayrı x-rayden o ayrı. Sorunsuz geçtiyseniz ne mutlu size. Ha birde cebinizde iphone yada samsung galaxy model telefon varsa polisin "avukat bey bir saniye, üstünüzde silah var mı" demesi, sizinde yok telefondandır deyip geçmeniz.Ayrıca elinizde evrak çantası yoksa, kravatlı traşlı değilseniz görevli polis yüzünüze aşina değilse fazladan bir daha kimlik kontrolü. Bu anlattıklarımın her adliyeye girişinizde yaşandığını düşünsenize.

Pek yakın bir tarihte Diyarbakır Adliyesine bir duruşma sebebiyle geldim anlattıklarınızın hiç birini yaşamadım.En son ziyaretimden yaklaşık 1 ay kadar önceki ziyaretimde de böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.Üst araması,xray cihazı gibi uygulamalara gidilmedi kesinlikle.(Not:Stajyer avukat olmama rağmen)