Mesajı Okuyun
Old 19-04-2019, 09:08   #1
Ziyaretçi1055

Varsayılan Boşanma Davası-1 yaşında ki oğlum ile Kişisel İlişki talebi

Merhaba,
bundan yaklaşık 2 yıl evvel evlendim. İlk günden itibaren sorunlu geçen evliliğimizde toplamda 3 ay kadar birlikte yaşadık diğer zamanlarda hep ayrıydık. Eşimin takıntılı bir insan olması, kendi kafasında kurup kavga çıkarması ve kıskançlık sebepleri ile balayında bile bana şiddet uygulamaya kalkması, aileme balayında benden habersiz boşanıyoruz demesi, evliliğimizin daha ilk ayında dinen boşaması, boğmak suretiyle şiddet uygulaması, hamile iken hırpalayıp sürükleyerek şiddete meyletmesi evliliğimizi bitirdi. Şuan boşanma sürecimiz devam ediyor. darp raporlarım var, 2 kez kamu mahkememiz görüldü ve ikisinde de şikayetçi olmadım (çok pişmanım). İlkinde ertelenen para cezası aldı, 5 yıl içinde tekrarlanması halinde ceza infaz edilmesi gerektiği halde, ikinci davada ilk dosya hakim tarafından sistemde görünmediği için tekrar para cezası aldı.asıl sorum şu 2. celsede hakim 1 yaşında ki oğlum için her ayın 1. ve 3. cmt günleri saat 10-16 arası kişisel ilişki için gün verdi, ancak ben psikolojisinin iyi olmadığını yaşadığım olaylar ile bildiğim için biri eşlinde görüşmesini talep ettim. Karar ertelendi ve bilirkişi raporu istendi. rapor karşı taraf için çok olumlu yazılmış ve her hafta pazarları 12-17, dini bayramlarda 3. gün 12-17 ve doğum günlerinde 12-17 arası görüş verilmesini talep etmiş. Ben hakim kararına karşı çıkmazken sadece yalnız görüşmesin isterken, pedagog raporu bu doğrultuda. Haziranda 3. celse görülecek, hakim neyi dikkate alarak karar verir ? çok korkuyorum.