Mesajı Okuyun
Old 28-06-2013, 21:49   #5
vekilim77

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Tebligatı gönderen Trabzon SGK,müvekkilim ilçede oturuyor.Tebligatın geç teslim edilmesinde tamamen kusurlu olan PTT.Müvekkilime de kusurlu olduklarını söylemişler.Ancak SGK geç kalınma sebebini hiç umursamadan başvuruyu kabul etmedi ve borçta yapılandırma yapmadı.Bende sayın Engin Ekici 'nin dediği gibi öncelikle dilekçe yazmayı tercih ettim.Yalnız dilekçeyi SGK Ankara İl Müdürlüğüne gönderdim.Gelen cevaba göre gerekirse dava açıcam.
Engin bey bu arada sorumda da belirttiğim üzere SGK borç bildirim belgesinde 'ödeme tarihini tebliğden itibaren 1 ay içinde..'diye belirtmiş ancak zarfa en son başvurulabilecek tarih diye 31.05.2103'ü yazmış.Benim esas kafama takılan da bu.Müvekkilime tebliğ edildiği tarihten hemen sonra müvekkilim SGK ya başvuruyor zaten yani 1 aylık süre dolmadan.Ancak süre geçti deyip yapılandırma yapmıyorlar.Sebebi de yapılandırma yapılmasını sağlayan kanunun süreli olması dolayısıyla süresi de 31.05.2013 de dolduğundan bu tarihten itibaren hiç bir başvuruyu kabul edemeyecekleri.Şimdi bu mantıklı mı??
Tekrar cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.