Mesajı Okuyun
Old 17-02-2011, 17:00   #19
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Avukat75
Müvekkil tutukludur. Anne-babasının ekonomik durumu çok kötü durumdadır. Tutuklanmadan önce işçi olarak çalışması karşılığı işveren tarafından bankaya yatırılan 570 TL. ücreti çekilip anne babasına iade edilmek istenmektedir. Talep babadan gelmektedir, çünkü banka kendisine de parayı vermemektedir. Yeniden vekalet çıkarılması durumunda yapılacak masraf dahi aile için kıymetlidir. O yüzden tarafımca mevcut vekaletname ile bankaya başvurulmuştur.

Ben burada işin hukuki boyutunu tartışmaya açmaya çalıştım. Olumlu veya olumsuz görüşler olabilir tabi ki, saygı duyarım. Ancak işin hukuki tartışmasından ziyade, yapmaya çalıştığım işlem üzerinden avukatlık mesleğinin aşağılandığı iddiası; bununla da kalmayıp hortumcu ilan edilmem ne kadar etiktir?

Haa, ekonomik durumu yerinde olup mesleğe yaraşır kabul edilen sayın prensler, madem paraları yok ne diye işlerini aldın diye sorabilirler. İşlerini yapmayı reddetmekte zorlanacağım akrabalık ilişkileri nedenlerden birisi. Diğer neden ise belki de prens olmamam.

Değerli meslektaşım, birisi çıkıp seçkinci (elitist) ve avukatlar nezdinde kabul edilebilirlik oranı 0,0001 ancak olabilecek özgün bir görüş serd etti diye, her mesajınızda buna değinmeye bence gerek yok. Ben de sizinle aynı fikirdeyim üstelik. İlk okuduğumda ben de üzüldüm ve şaşırdım ama bir kere diyeceğimizi dedik ve geçtik, biz prens olmadığımızı da yasanın tanımladığı hukukçu/avukat olduğumuzu da ÇOK İYİ biliyoruz; bu yeterlidir yani anlatabiliyor muyum... Her düşünce sahibine aittir ve onu yansıtır. Bence artık, bu prenslikle ilgili mesaja alıntı/atıf yapmaya hacet yoktur. Saygılarımla.