Mesajı Okuyun
Old 09-07-2012, 11:42   #1
Konuk

Varsayılan çocuk ile kişisel ilişkiyi düzenleyen kararda ihtilaf

Bir sene önce fiziksel şiddet nedeniyle boşandım. 2.5 yaşındaki oğlumun velayeti bana verildi. Babası ile kişisel ilişkinin nasıl kurulacağına ait karar ,
''Velayeti anneye verilen çocuk ile baba arasında her ayın ilk ve 3. pazar günü sabah 9 dan akşam 18 .00 e kadar,dini bayramların 2. günü sabah saat 09.00 dana akşam saat 18.00 e kadar,Her yıl Temmuz ayının ilk ve 3. cumartesi sabah saat 09:00 dan takip eden hafta sonu Pazar 18.00 e kadar çocuğun babası yanına verilmek sureti ile şahsi münasebet tesisine'' şeklinde yazılmış.
Benim sormak istediğim Görüşmelerin Temmuz ayı için düzenlenen kısmı ile ilgili;
geçen yıl babası cumartesi alıp ertesi gün olan pazar günü çocuğu teslim etmişti. Bu yıl ise babasının iddiası bir sonraki haftasonunun pazarı,yani on gün sonra çocuğu getireceği şeklinde.Yukarıdaki karar böyle bir yoruma açık mıdır? Mahkemeden karara açıklama mı istememiz mi gerekir? Teşekkürler.

Not: Bir parentez açmam gerekirse bahse konu olan karar bildirilirken oğlumun anne sütü aldığını belirterek itirazda bulunmuştum,hakim ise bir geceden bir şey olmaz açıklamasında bulunduğundan aynı haftasonundan bahsedildiğini biliyorum.Ancak bu şifahen söylenmişti