Mesajı Okuyun
Old 18-07-2014, 12:15   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmada temyiz aşaması

Merhaba boşanma davam sonuçlandı. Eşimin bana şiddet uyguladığını tam olarak ispat etmeme rağmen Eşit kusurlu bulunduk. Aynı zamanda hakim bey ; şiddet uygulayan baba ile henüz dört yaşındaki bebeğimi tüm Mahkemenin uzman raporlarına ve adli tıp raporlarına rağmen üstelikte bebeğim babasını hiç görmediği, tanımadığı halde yalnız olarak bir ay görüşmesine karar verdi. Sayın hakim hakkında suç duyurusunda bulundum.
Eşim mevki, makam ve rütbe sahibi biri. Dosyayı temyiz için dilekçesini ve itirazını yaptım. Ancak eşimin ve birlikte olduğu üst düzey bir devlet memuru olan bu kadının bu halde dahi yine de beni ve bebeğimi mağdur etmek için çeşitli yollara başvurabileceği kanaatindeyim. Bu nedenle temyiz aşamasında ne gibi bir süreç işliyor. Sadece temyiz dilekçemin karşı tarafa tebliğ edileceğini ve onlarında bu dilekçeme itiraz edebileceklerini öğrendim. Bu aşamadan sonra hukuki süreç nasıl işliyor ? Sayın Hukukçularımızın yardımlarına çok ihtiyacım. Cevabınız için şimdiden ; çok teşekkür ediyorum.