Mesajı Okuyun
Old 03-06-2010, 01:19   #1
Konuk

Varsayılan boşanma davasında her an tazminat talebi yapılabilir mi?

Benim davamda 2 duruşma yapıldı ve dava açılalı 8-9 ay oldu,fakat bu arada sizin de bildiginiz gibi karşılıklı cevaplar yollandı,karşı taraf davanın açılış nedenini sonradan değiştirdi,her cevapta yeni bir iddia ortaya koydular,benim iddialarım tanıklarla ispatlayacağım için hiç değişmedi,şimdi eşim bana önceden 2 kere cevap yazmış ve tazminat istememiş olmasına rağmen benim iddia ettiğim bir konuda iş ve aile çevresine rezil oldugunu belirterek tazminat davası açmış.sorularım şunlar
1. Eşimle ilgili iddiayı sadece avukatlar,eşim ve ben biliyor.Ben gidip kimseye söyleyemeyeceğime göre,kendisinin iş ortamına duyurmuş olması gerekmiyor mu?Yani kendi kendini rezil etmiş olmuyor mu? Sonuçta hiçbir iş yerine bu adamın şu hatası varmış diye yazı yollanmaz değil mi?
2.Bu iddiayı ben 6 ay önce söyledim ve bunun üstüne 2 cevap yazdılar ama o cevaplar da hiç tazminattan bahsetmiyordu.Şimdi açmaları garip değil mi?Böyle bir hakları var mı?Her aşamada yeni yeni iddialarla tazminat talep edilebiliyor mu ?