Mesajı Okuyun
Old 25-11-2006, 17:31   #12
Av. R. Onur ÇINAR

sayın armağan bey kandırılmanıza gönlüm razı olmadı...

soruyu soran arkadas bizim okulda ve ne amaçla sordu bilmiyorum ama bize bu soruları vermelerinin amacı bizi kütüphanelere sokmak ve 20 kişilik gruplarda başımızda bir eğitim yönlendiricisi (öğretim üyesi) ile birlikte bu soruları yanıtlamak. bu yanıtlama derslerine biz oturum deriz ve her modül 4 oturumdan oluşur(üçüncü sınıfta her modül 6 oturum olur)...

soruyu soran arkadas oturumun olacağı sabah saat 02 civarı sormuş, yani 7 saat sonra bu sorunun cevabını arkadaslarına anlatacak. halbuki bunun için yetecek vakti ve kaynağı vardı. kütüphanede doç dr. oğuz sancakdar'ın imar hukuku ve uygulamaları kitabında ayrıntılarıyla bu konu işlenmiş. sorunun öğrenciye yöneltiliş amacı öğrenciyi araştırmaya yöneltmekti. arkadas arastırmıs ama bulamamış ya da bulmuş da konuyu anlamamış ve burada tartışmaya açıyorsa helal olsun . ama sen kalkıp da sana yüklenmiş bir araştırma konusunu araştıracağın yerde binlerce hukukçunun iyiniyetini suistimal edersen orada haksızlık var demektir.

soruyu soran sevgili arkadaşım, umarım üzerine düşen araştırma görevini yapmışsındır da bu kadar değerli insanların iyiniyetini suistimal etmemişsindir.