Mesajı Okuyun
Old 25-02-2007, 22:16   #16
ALTINCABA

Tüm yazılanları okuyunca mesleğin gerçekten de bir çile olduğuna inandım artık. İçinde her şey var. Hayat gibi ezilirsin, yükselirsin, cipinden bahsederler yolda selam vermezler, hor görürüler hoşlanırlar, saygı duyarlar, kızarlar en azından arkadaşlarım bizlere sahte bir eda ile el pençe duran yok bizde böylece bu sahte karşılamaya ayak uydurup karşımızdaki bize çok saygı duyuyor diye kendimizi kandırmıyoruz. Bir hakim tanıyorum bunda tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır diye adliye pirizine radyosunun fişini takmazdı. Şimdi yediği yemeği ödememek için kıvıranlar var. Aynı şey avukatlarda da var alkolik babalar, dolandırıcı kardeşler, İnsan bu mesleği ne olursa olsun özel işi yanlız onu ilgilendirmeli. Fakat şimdi öyleki özel hayatla meslek karmakarışık bir otapark için bile hakimlik edası okunuyorsa ne denilir ki. Benim hakimlik ve savcılık kurumuna saygım büyüktür. Her ne olursa olsun şimdiye kadar çok emek harcanmış çok çaba sarfedilmiştir. Avukatlık ta böyle bir kötü düşüncenin herkes açısından mesleki anlana leke sürmesi emeğe zarar verir. yazıktır! Asıl unutulmaması gereken şudur ki bulunduğu yerin farkında olmayan ufak hesaplarla uğraşan kimseler yüzünden koca bir kurum yaralanmamalıdır. Savcımın bir gerekçesini sormalılar sordularsa ne söylemiş merak ettim.. Bu arada Ümraniye Adliyesine giden sevgili meslektaşlarım aracınızı uzağa alıp yürüyünüz derim sabırla ben konya adliyesine bağlı biravukat olarak size olan saygımı sırtımta taşıyorum aracınızın nerede durduğu nerede park ettiği size ceza verilip verilmemesi tuvalete alınıp alınmamanız umurumda bile değil. Ben hepinize güveniyorum. Tüm meslektaşlarıma sonsuz saygılarımla...