Mesajı Okuyun
Old 18-06-2011, 00:40   #52
Gülsün A. Aygörmez

Merhabalar Meslektaslarim,

cok uzun zaman önce buraya yazdigim bu yazida, kanser hastalari icin, iyilesmesi mümkün olmayan hastalik ibaresini kullanmistim! Sonradan metindeki bu hatali hususu degistirmek istesem de bu mümkün olmadi! Ama simdi yasadigim bir olay da vesilesiyle, o zaman bu hastalik icin söylediklerimin simdi aslinda coktan gecmiste kaldigini sizinle paylasmak istiyorum!!

Artik haberlerde duyuyoruz, siradanlasti, "kanseri yendi" haberleri!! Artik hic kimse bu hastaligin caresiz olmadigini düsünmüyor! Bizzat bu hastaliktan kurtulan insanlari da görünce, baska bambaska bir sevinc kapliyor insanin icini!! Size basimdan gecen ibir olayi aktarmak istiyorum:

Ben de bir organizasyonda, tamamen sans eseri, hos, genc ve cekici bir bayanin ufak bir konusmasina tanik oldum: Bayan "neden uzun zamandir ortaliklarda görünmedin", "nerdeydin" diye soran tanidigina gayet sogukkanli bir sekilde, "rahatsizdim, kanser olmustum, onun tedavisi biraz uzun sürdü" dedi! Tabii ben dayanamadim, ne yapip ettim, gittim bayanin karsisina dikildim ve onunla konusmaya basladim! Öyle olagan bir olaydi ki onun icin, sanki grip olmustu da, anca iyilesmisti!! Dedim "ne düsündünüz, sizi ayakta tutan neydi??" Dedi "inanc ve iyilesecegime tam gücümle inanmak!! Umut etmekten, hayal kurmaktan vazgecmemek, umut, umut, umut" dedi!!

Isin ilginc yani, yakin bir zamanda bir ögrencimin, o bayanin yakalandigi kansere yakalandigini ögrenmemdi!! Cok üzülmüstüm ve bu hastaligin artik caresiz olmadigini o günkü metubumda yazmistim ona!! Ama bana o güzel bayan, "Ben parmakla gösterilecek ender bir olay degilim""Benim gibi bir sürü insan var" dediginde, ve bir örnegi bizzat karsimda gördügümde, artik hersey daha da belirlginlesmis ve kesinlesmisti!! Soyut söylemin yerini, somut güzel bir örnek almisti!!!

Artik kanser ve daha bircok hastalik korkulur ve caresiz olmaktan cikti!! Ve kisa süreli aramizdan ayrilan dostlara bir müddet sonra yine kavusuyoruz, tipki benim sevgili ögrencime kavusmam gibi!!!

Sevgilerimle
Gülsün A. Aygörmez