Mesajı Okuyun
Old 23-03-2007, 14:36   #13
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Seni o kadar iyi anlıyorumki aynı şeyleri yaşamış biri olarak.Canım arkadaşım Av.Duygu KELEŞ çok iyi bilirHala da bu anlamda türlü sıkıntılar yaşıyorum.
Selam canım arkadaşım.Ben de bahsettiğin durumunu iyi biliyorum sanırım değil mi?
Ayrıca DUYGU HANIM;
Henüz 4 aylık bir avukat olarak size çunu söyleyebilirim ki; YALNIZ DEĞİLSİNİZ. Cümlelerinizden de samimi ve meslek etiğine sahip bir hukukçu olduğunuzu düşündüm gerçekten. Meslek bilgisi ve etiği anlamında gerçekten YOKSUL/YOKSUN olarak nitelendirilebilecek kimi meslektaşların sırf bazı hususlarda(!) halihazırda şanslı bulunması da, baktıkça insanı üzüyor kimi zaman. Evet; hayatımız ve mesleğimizin hem huzuru, hem idamesi bakımından az da olsa, sabit bir gelir gerekli, kaygılarımızın başarımızı ve manevi anlaşımızı menfi etkilememesi için.
Bahsettiğiniz konuda ise, avukatlığın tadını almak istiyorsanız, idealleriniz varsa; kurum avukatı olmayın derim ben, ideallerinizin peşinden koşun. Ancak bu arada yalnızca sözleşmeli(dışardan takip ile) ayarlayabiliseniz SSK gibi kurumların icra dosyalarını alarak orta bir yol bulmuş olursunuz (Ne yardan, ne serden hesabı )
Ancak ben ISRARLA İNANIYORUM Kİ; İSTİKRARLI ÇALIŞMA ve İSTİKRARLI DÜRÜSTLÜKLE YILMADAN DEVAM EDENLER ENİNDE SONUNDA LAYIK OLDUKLARI MEVKİ, SAYGI ve maddi-manevi TATMİNİ BULACAKLARDIR.SİZ DE İNANIN... Başarı, umut ve tüm iyi dileklerimle...