Mesajı Okuyun
Old 15-11-2012, 17:26   #100
Av.Emin

Alıntı:
Yazan feyzaday
Sayın aak, güvenlik görevlisi de olabilir, iş olarak sadece gelenlerin kimliklerini kontrol edip yol vermek. Üstelik KPSS de yok. Böyle düşünen bir başkasının fikrini size yazıyorum. Benim fikrim ise daha önce de söylendiği gibi, hayatın diğer alanlarına da fırsat tanınırsa avukatlık güzel meslek.
Alıntı:
Yazan Stj. Av.Emin
07-08-2008, 11:43 ben biraz ididialıyım.Eğer ben avukat olunca beni 600 liraya çalıştıracak bir yer olursa yani daha iyisini bulamazsam.İnanın bu meslekten o gün emekli olurum.Ve ben sokakta simit satarım.Ve daha fazla kazanırım.
Bir zamanlar bende simit satarım demiştim. (simit başı 50 kuruştan günlük 100 simit satsam 50 lira eder= o yüz kişiden %5 avukat olduğum için müvekkil yapsam ortalama aylık 1000 liradan 5000 lira . E simitlerden de aylığa vurunca 1500 lira yapar. Yaşasın zengin oldum. Aylık 6500 TL)
Velakin bu simit satma işi geldi çattı yine avukatlığa dayandı. Olmadı ki şimdi. Nasıl bırakacağız bu mesleği. Üstadların yaptığını yapar, bu dünyadan göçünce kıdem tazminatını Allah havale eder, süper emekli oluruz.

Saygılarımla