Mesajı Okuyun
Old 30-03-2008, 03:13   #16
caner87

Şimdi daha açık yazalım o zaman tüm arkadaşlar anlasın.

Şimdi şöyle,

evvela,
dilekçeler ve diğer hukuki bilgiler elbette kitaplarda yer almalıdır, yoksa nasıl öğreniriz? Meraklısı açar, öğrenir.Burada hemfikiriz.

Hukuk programlarında yer almasında da elbette zarar yok yarar vardır,burada da hemfikir miyiz??

Gelelim internette yer alması meselesine,
Siteniz sadece hukukçulara tahsis edilmiş ve sadece bizlerin girebileceği bir yer olsaydı bir sorun olmayacaktı,
Ancak herkesin erişebildiği bir yerde yer alması avukatlığın ne kadar da kolay(!) olduğu imajını yaratır.
Ayrıca kişinin avukat yardımı almadan yaşayacağı sıkıntıları beraberinde getirir.

Hatta şu THS bile, bazen diyorum -meslektaşların soruları kısmı en azından- sadece avukat olanlara açık olsa fena mı olur?

Günün birinde bu mesleğin de sadece bilgisayar üzerinden yapılacağı söyleniyor. Hatta adliye binalarına dahi gereksinim olmadan sadece dosya üzerinden hazırlanacak bilgisayar programları yardımı ile daha kesin ve güvenilir sonuçlar alınacağı da iddia ediliyor.Bu bilgisayar programlarının da hukuk eğitimi alacak kişilerce yazılacağı ve akabinde bu hukuk eğitimi alan kişilere de gereksinim olmayacağı nihayetinde bilgisayar çöplüğü olacağımız söyleniyor?
Kim söylüyor?
Ben söylüyorum
En azından o günlere gelmeden şu mesleği öldürmeyelim, bu kadar herkesin bir tıkla ulaştığını zannettiği bir şey olmasın,bu zaten sadece bir temenni. Yoksa ilk siz değilsiniz sayın Adelkan55, dilekçeleri internete sunan...