Mesajı Okuyun
Old 22-09-2007, 12:26   #23
Av. Şerife Duz

sayın Nefer siz kurtuldunuz nihayetinde,tebrikler.şimdide benim ve benim gibi binlercesinin cilesi başlyor.yaklaşık bir haftadır staj için gerekli belgeleri toplamaya çalışıyorum.bürokrasi oyununun böylesine zevksiz ve kuralsız olabileceği hiç aklıma gelmemişti.ben girdiğim yerde olabildiğine güleryüz göstermeye çalışırken karşımdaki memurun negatifliğiyle eridim her seferinde.sağlık raporu bile aldım hem de iki adet hem de nabzım bile ölçülmeden.anlayamıyorum neden tüm bunlar?bizleri mesleğe adım atmadan bu meslekten soğutmak için mi?geçici diplomamı okuluma onaylatıp da gelmiştim notere onca parayı vermemek için ama o da kabul edilmedi.noter onayı şartmış onu öğrendim.işin parasında değilim demeyi çok isterdim,o rahatlığı gösterebilmeyi ama maalesefki sınırlı bütçeye sahip bir memur çocuğuyum.son aşamadayım şimdi dört tane (belirtildiği üzere)ayrı ayrı avukat bulup onlara imzalatıcam evrakları.onları nasıl bulacağımı ise bulamadım henüz.iki tane olsa bulmak daha kolay da +2 yi nerden bulacağım bilmiyorum.açıkcası okulu dört senede bitirmiş olmanın mutluluğunu dahi yaşayamadım,sevinip sevinememekte hala karasızım.tüm bu yazdıklarıma 'STAJYER ADAYLARININ KARA KAPLI GÜNLÜĞÜ'başlığını verip sizlerden de paylaşımlarınızı beklesem çokşey istemiş olmam umarım.neticede bizi bizden başkası anlamaz sanırım.yanlarında staj yapacağımız kıdemli avukatların bile bizi anlayamayıp boğaz tokluğuna çalıştırdıklarına bakılırsa.
Saygılar...