Mesajı Okuyun
Old 13-05-2008, 13:13   #17
ALTINCABA

Sayın Erdoğan sn Kavili Sn. Ares ve sayın Hemocrania ve sohbete katıaln tüm Meslaktaşlarım. Önce hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
İlginç bir gelişme daha oldu. Davasından feragat edilmesini sağlamak için kendisine yardımcı olmaya söz verdiğim namı değer bu takla atan müvekkilime şahit huzurunda tutanak imzalattım.

Tutanakta müvekkilimin davanın açılması için bana verdiği bilgi ve belgelere yer verdim, gösterdiği tanıkları yazdım, anlattığı olayları bir bir yazdım. Karşı taraf avukatı ile bilgim haricinde anlaşma imzaladığını davadan feragat etmek istediğini ilk anlattığı olayların da gerçek olduğunu fakat davalıların kendisini istediği geziye götürme yolunda söz verdiği için feragat ettiğini yazdım. Bu tutanağın sonuna şunu ekledim.

Avukatım tarafından bana davamın nasıl geri alacağı ve3 sorumluluklarım anlatıldı feragat ile ilgili işlemleri mahkeme ve her türlü kurumda kendim yerine getireceğim. Davalılar ile anlaşmayı avukatımın bilgisi haricinde imzaladım ve kendisinden vekaletimi teslim aldım, bundan sonra hiçbir iş ve dava ile ilgili sorumluluğu yoktur.

Bu süre içerisinde bende vekalet ücreti ile ilgili sözleşmeyi bir arkadaşım vasıtası ile işleme koydum. Davadan vazgeçilmesi durumunda almam gereken ücreti aldım. Fakat Bu vatandaşımız Savcılığa yaptığı suç duyurusunu geri almamış. Karşı tarafla anlaşma yapınca iş bitti zannetmiş. Davalılar hakkında Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmış yana döne beni arayan karşı taraf avukatına cevabım olmadı ama içimden beni aradan çıkardığını unuttu galiba dedim. Şahit huzurunda imzalattığım tutanağı da Ağır ceza Mahkemesi dosyasına beyan ettim. Bakalım Ağır ceza Mahkemesi vatandaşa imzalattırılan 2008 hac döneminde seni kesin yollayacağız davndan vazgeç konulu sözleşmeyi nasıl değerlendirecek. Suç henüz ortadan kalkmış değil, alınan para geri verilmiş değil. bu vatandaşa Diyanet işleri tarafından Gitme hakkı tanınmış değil. Maddi gerçeği araştırmak ile görevli Ceza Mahkemesinin nbasıl bir karar vereceğini Merakla Bekliyorum.

Tavsiyem şudur. Üstatlarımız da bilirler;
Bu Amcamın oğludur, yakın akrabamdır, aile dostumdur, gariptir, vs demeyin işinizi garantiye alın müvekkillerinizin beyanını içeren bir tutanak ve imzası mutlaka olsun. Yoksa akla hayale gelmiycek şey insanın başına geliyor. Herkese tesşekkür ederim