Mesajı Okuyun
Old 24-04-2009, 10:48   #68
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Saim
Ben çekincemi tekrar belirtiyorum: Benim yazdıklarımın tamamı sadece "Avukatların duruşmada cübbesiz olarak müvekkilini savunup, savunamayacağı" başlığı ile ilgili olup, somut dava konusu ile kesinlikle ilgisizdir.
Sayın Saim

Yerinde hatırlatmanız için teşekkür ederim. Ben de konuyu belli bir davadan bağımsız olarak tartışmaktan yanayım ve öyle yapıyorum. Benim muhatabım söz konusu davadaki avukatlar değil, Sayın Adli Tip'tir. Çünkü avukatın duruşmaya cübbesiz girmesinin yanlış olduğunu kabul etmeyen kişi, sudan bahaneleri mazeret gösteren, Sayın Adli Tip'tir.

Mesajlarımda örnek haberlere yer vermemin nedeni avukatların yanlışlıkları nedeniyle avukatlara gösterilen tepkinin beni yaralamasıdır. İstiyorum ki avukatlar yanlış yapmasın ve tepki almasın.

Bu haberlere yol açacak davranışların yanlış olacağı hususunda ısrarla yazmak zorunda kalmamın nedeni de yanlışlığın Sayın Adli Tip tarafından reddedilmesidir. Sudan bahaneler avukatın özen borcunu ortadan kaldırmaz. Avukatlık ne kadar önemliyse avukat da o kadar özenli olmalıdır.

Duruşmada zor durumda bir avukat gördüğümde ben kendimi zor durumda kalmış gibi hissediyorum. Gazetede bir avukat hakkında yazılmış kötü bir haber beni üzüyor. Sayın Adli Tip de üzülmeli. Üzülmemek için yapılması gereken şey Kanun'a uymaktan ibarettir.

Saygılarımla