Mesajı Okuyun
Old 11-12-2011, 19:42   #63
ilkay efe

Yanlış anlama var. Zira " Sizin mantığınızla,biz avukatsak onlar da vatandaş o zaman arabuluculuk hakları da olsun,takipcilik de." ne demek bu ben "Çoklu hukuk" ve onun dahilinde şer'i hukuk geliyor diyorum.

"Arabuluculukla,yeni kimliğin ne alakası var? "
Acaba sapla samanı karıştırdım mı?
Hayır çünkü ikisi de çok hassas konular ama Barolar birliği sitesine girince arabuluculuk ve avukatlık mesleğinin korunmasından çok "Bilmem Ne Firmasından İndirim ama o da Kartı Kullanırsanız " diye haberler görünce sorgulamak istiyorum.

Sorgulamalıyım ki gerçekten ve gerçekçilikten kopmamalıyım.

Sorgulamazsak kabul edersek ne farkımız kalır koyundan.

Bence yeni avukat kimliğine alışveriş çipi takılması da arabuluculuk ve dahi MÜTEKABİLİYET ESASI OLMADAN yabancı hukuk bürolarının Türkiye de çalışabilmesine temel sağlayan bir bakışın birbirinden uzak gözüken ama mesleğin ölümü ile bağlantılı iki veri.

Ardından da değerli meslektaşım,
Hayatım da hiç bir zaman takma isimlerin ardına sığınmadım.
Sanıyorum siz beni tanıyorsunuz.Ama ben sizin kim olduğunuzu çıkartamadım.
Zira :
" yani 20-30 lirayla kimsenin cebidolmaz ama siz daha iyi biliyorsunuzdur eminim." şekşinde bir görüşünüzü paylaşmışsınız.

Netice.
Hukuk forumu da artık cep dolma hususunda tartışmalara konu olmuşsa o zaman " İstanbul fethedilmeden evvel Bizanslılar melekler dişi mi erkek mi onu tartışıyormuş.Biz de mesleğimiz öldürülürken hatta bunda bizim de katkımız varken yüzde kaç indirim sağladık onu tartışıyoruz." görüşümde ısrar ediyorum.

En içten saygılarımı sunarım.