Mesajı Okuyun
Old 10-12-2011, 21:19   #62
üye38503

Alıntı:
Yazan ilkay efe
Savunma da satılmıştır.

O zaman Türkiye Cumhuriyetinin yeni dijital kimliğine sahip her vatandaşına da indirim sağlansın.Biz Barolar Birliği üyesi isek onlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üyesi.

İstanbul fethedilmeden evvel Bizanslılar melekler dişi mi erkek mi onu tartışıyormuş.

Biz de mesleğimiz öldürülürken hatta bunda bizim de katkımız varken yüzde kaç indirim sağladık onu tartışıyoruz.

Dijital kimlik. Sokaktaki gençlerin kullandığı kelime ile VVOOOVVVV.
Ne sağlıyor alışverişte indirim.
Ama ne oluyor?
Meslek ölüyor.
Nasıl?
Arabuluculuk geliyor yani şer' i hukuk legalleşiyor.Çoklu hukuk geliyor.
Cübbeli Ahmet Hocalar altlarında anlaşmalı ( tabela) arabulucu çalıştıracak. Biz de dijital kimliğimizle oh mutlu olacağız. Malum; indirim sağlıyor ya.

Saygınlığını koruyamayın cebinde sonsuz para olsa ne yazar.

Çoklu huku gelirken ses çıkartma indirim salayan ve dijital fişlenmeyi , izlenmeyi kolaylaştıran ALIŞVERİŞ ETMEYİ YÜCELTEN kartı sana bir başarı olarak sunsunlar.

Alışverişi indirimli yapmak zorunda değilsiniz.İndirim yapılmasını olumsuz bulmak da bana çok zorlama geliyor.Hem her vatandaş eşit diyeceksiniz sonra da avukatlık egosuyla yüksek saygınlık bekleyeceksiniz.Sizin mantığınızla,biz avukatsak onlar da vatandaş o zaman arabuluculuk hakları da olsun,takipcilik de.Bazen avukatların bu memnuniyetsizliği beni de avukatlardan soğutuyor. Elma ve armutu karıştırmaması gereken bir meslek olmamıza rağmen maalesef başaramıyoruz.Arabuluculukla,yeni kimliğin ne alakası var? Sadece indirim mi sağlıyor bu kart başka avantajları yok mu, olmayacak mı? Siz nereden biliyorsunuz kimin neye ses çıkarıp çıkarmadığını? İndirimi desteklemek cebine para doldurmayı istemek midir?Umarım dijital kimliği kullanmayarak saygınlık kazanırsınız.Sakın indirimlerden yararlanmayın.Zira indirimden yararlanan cebini parayla doldurur.Gerçi benim bildiğim kadarıyla ekonomik durumu iyi insanlar da indirimi severler, yani 20-30 lirayla kimsenin cebidolmaz ama siz daha iyi biliyorsunuzdur eminim.