Mesajı Okuyun
Old 17-03-2003, 09:54   #18
emre

Varsayılan Kredi Kartı Sorunu

merhaba,

Başınızı ağrıtacağım için üzgünüm sorunuma yardımcı olursanız sevinirim.

benim bir bankadan taksikli bir kredi kartım vardı. 2 ay ödeyemeyince bankanın hukuk servisi ile borcumu ödemek için temasa geçim. yaklaşık 1 milyar ile olan borcumun 1,3 milyar lira olduğu söylendi bende bunu 2 taksitte ödeyebileceğimi söyledim.ozaman 730 milyon luk 2 taksitte ödeyebileceğimi söylediler. Bende onların bana verdikleri hesap numarasına bu paraları yolladım. (subat bası ve mart bası) Ancak geçen hafta perşembe günü akşam 19:00'da evime icra memurları gelerek evdeki beyaş eşya ve benzeri eşyaları yazmışlar. (ben evde yoktum). eve de not brakmışlar 2,4 milyar lirayı ödemem gerektiği konusunda eve not bırakmışlar.

Bende bunun üzerine banka ile temasa geçtim. poaranın onların hesaplarına geçmediklerini söylediler ve benim dekontları göndermem üzerine hesabıma sonradan geçtiklerini söylediler.
ancak hesaplamaları yeniden yapıp, benden birazdaha para isteyeceklerini söylediler bankadakiler. Oysaki ben onların dediği rakamı, dedikleri hesapnumarasına yatırmıştım.

Şimdi sormak istediğim:
1-bankanın böyle bir şey yapmaya hakkı varmı.
2- tarafıma hiçbir tebligat yapılmadan, hatta icra dairesinden bana kağıt dahi gelmeden akşamın bir vakti icra takibi yapılabilirmi (bu arada icra dairesinden tebligat cuma akşam üstü ailem tarafından teslim alınmıştır.)

Bu arada beni devamlı hukuk bürosu arıyor. benim muhatabımın banka olmadığını onlarla muhatap olmam gerektiğini, ödeme yapmış olsam dahi masraflarını ödemem gerektiğini, eğer yanlışlık varsada onlara verdiğim parayı bankadan istemem gerektiğini söylüyorlar.

ne yapmam gerekli.?