Mesajı Okuyun
Old 19-12-2002, 12:42   #1
Funda

Acil Kredi Kartı

Ben de milyonlarca kredi kartı mağdurlarından biriyim. Ekonomik kriz ve tam o dönemde annemin rahatsızlığı üst üste gelince ben çeşitli bankaların kredi kartlarına olan borçlarımı bir dönem ödeyemedim.

Ödemek istediğimde ise istedikleri rakamları ödeyebilmem imkansızdı. Ve bu bankaların hemen hepsi ile yıllardır çalışıyorum ve daha önce en ufak bir sorun yaratmadan ödemelerimi zamanında yapmıştım. Ama işler kötüye gidince herşey değişti.

Neyse, EGS BAnk'a olan toplam 260 milyon borcumu faizi ile birlikte 2 milyar olarak ödedim. Yine Türk Ekonomi bankasına olan 600 milyonluk borcumu da 3,5 milyar olarak ödüyorum. Tabii herhangi bir malım, mülküm olmadığı için bunları maaş haczi yoluyla alıyorlar.

Şimdi Garanti bankası sırada ve bir kart için onlarda toplam 1,8 milyar olan ana borcum için 9 milyar; diğer kartım için de(anapara 935 milyon) 4 milyar istiyorlar ve hergeçen gün bu rakam artıyor. Benim ödediğim rakamlar faizi bile karşılamadığı için bu borç çığ gibi büyüyor. Tamam, belki "Harcarken düşünseydin" diyebilirsiniz. Ama bu harcamalar keyfi değildi, büyük bir çoğunluğu sağlık için gitti.

Ben ödemeyeyim, kaçayım demiyorum. Tamam faiz de ödeyeyim. Ama %475 faiz sizce de haksızlık değil mi? Bu bankalar başkalarınakaptırdıkları paraları bizim gibilerden mi çıkarmaya çalışıyorlar?

Bu faizlerin düşürülmesi konusunda ne yapabilirim? Bu faizler çok yüksek diye bankaya dava açsam ne olur? Yoksa ömrümün sonuna kadar onlara para ödesem de bitmeyecek.Olumlu yada olumsuz bir cevap verebilir misiniz?