Mesajı Okuyun
Old 05-10-2006, 22:46   #9
Çaba

En başta veraset ilamının iptalini sağlamam gerekiyor.Ancak hazine Avukatları kendilklerinden dava açamıyor, sadece Hazine zararının söz konusu olduğu hallerde gereken önlemleri almakla yükümlüler.Gereken hallerin ölçütü Hazine zararı.Dolayısıyla doğrudan dava açamıyorum.Bunun için kayyımın bana bu davayı aç demesi gerekiyor.Bir an için bu konuda yazılı olarak kayyımlık bürosunu ikna etsem bile ortaklığın giderilmesine ilişkin dava da yetki almam lazımki iptal davası açabileyim ve bekletici mesele yaptırabileyim.Biraz sıkıntılı ve uzun bir yol.
Ortaklığın giderilmesi davasına kayyım olarak girdiğimiz celse keşif kararı verildi,hemen keşfe gidildi,bilirkişi raporu tebliğ edildi,itiraz ettik ve ikinci defa gireceğimiz bu celse karar verilebilir.
Bu arada itirazla birlikte davaya karşıda beyanda bulundum.Vukuatlı nüfus kaydını ibraz ederek annenin farklı olduğunu, veraset ilamının yanlış olduğunu,dolayısıyla velisi bulunmayan küçük çocuğa vasinin atanmış olabileceğini,atanmamışsa vesayet makamına Mahkemenin ihbarda bulunması gerektiğini , tebligatında vasiye yapılmasının zorunlu olduğunu,SSK dan maaş aldıklarını,resmi makamlarda adreslerinin bulunduğunu ve SSK dan bu adresin istenmesi gerektiğini , hatta İstanbul da nüfus cüzdanının değiştirilmesi için başvuru yapıldığını(başvuru sahibinin ismini vermeden) başvurudaki adreside tam olarak belirterek)yazdım.Bu araştırmaları yapmadan karar verilirse temyiz edeceğim . Çünkü davacı taraf hisse topluyor, taşınmaz serbest bölge sınırları içerisinde kaldığından değerli bir konumda.
Kayyım tayin edildiğimiz diğer çocuk(baba bir anne ayrı kardeş)ve annesi içinde SSK dan maaş aldıklarını ve adreslerinin kurumdan sorulması gerektiğini belirttim . Hassas davranmaya çalışıyorum, becerebildiğim kadar.
Kayyım tayinine ilişkin kararların ilan edildiğini bilmiyordum.Temyizde bunuda yazacağım . Amacım bu insanların bir şekilde haberdar olmaları ve haklarını iyi yada kötü savunabilmeleri.Haberleri ve bilgileri olmadan hisselerinin satılmasını istemiyorum . Depremden belkide sakat çıktılar, belkide çok iyiler, bilemiyorum.
Bugüne kadar hiç bir davada duygusal davranmadım,ama bu davadan çok etkilendim ve yapılabileceklerin hepsini ve en iyisini onlar için yapmak istiyorum.
Davacı vekili de acele ediyor,evi ve ailesi Almanyada yaşıyormuş , Türkiye ye sadece davaları için geliyor.
Duruşmadan sonra bilgi vereceğim,hala yapabileceğim şeyler olduğunu düşünüyorsanız,lütfen bilgi verin.