Mesajı Okuyun
Old 31-05-2023, 14:43   #3
furugferruhzad

Alıntı:
Yazan sadekahveee
Merhabalar bu ayın 17sinde bir ağır ceza duruşmamda karar çıktı. aynı gün akşam saatlerindeki otobüsüm sebebiyle süre tutumu göndermeyi unuttum. Ancak daha sonra baktığımda cezaevindeki müvekkilin son gün süre tutum dilekçesi yolladığını gördüm. Normalde içim rahatlamıştı ancak müvekkilin yolladığı dilekçenin süre tutum değil direkt istinaf dilekçesi olduğunu farkettim. Yaptığım hata psikolojik olarak beni çok kötü etkiledi ve üstüne bundan dolayı yargılanma ihtimalimden dolayı daha beter oldum. meslek büyüklerimden ve benzer durumu yaşayan diğer meslektaşlarımın çok acil yardımını rica ediyorum. Hakimle mi görüşsem eski hale getirme vermek için bir yol mu arasam ne yapsam kafam çok karıştı. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Süre tutum dilekçesi süreyi tutar,bu şu demektir tebliğden itibaren tekrar 7 günlük süreniz olacak, sizin durumda süre tutulmamış ancak bununla beraber 7 gün dolmadan gerekçeli istinaf dilekçesi verilmiş,yani süresi içinde hak kullanılmış bence istinaf incelemesi yapılmalıdır.