Mesajı Okuyun
Old 03-04-2008, 03:21   #4
caner87

Dörtgöz yaşama ilkokulda başladım. Karlı bir günde yolda annemin elinden kayıp düşünce, doktora gitmeye karar vermiştik. Ortopedi doktoru olmamış olacakki, gelmişken göz doktoruna girelim dendi.. hay düşmez olaydım...

Senelerce istemeye istemeye kullandım. Nedense çok çağ dışı buluyordum o zamanlardan beri, aksesuar olarak bile düşünemiyorum.. Belki de yakıştıramadığımdandır, bilemiyorum..

Ders çalışırken ve sınavlarda kullanma gibi hobi şekline getirdim ama çok zararını gördüm. Çok dikkatsizim mesela, genelde her işim hatalı olur. Mesela dilekçe yazarken bir kelime hatası, harf hatası ya da isim yazarken hata, okurken hata,işlem yaparken hata, bir şeyi kaydırma huyu şeklinde kesinlikle düzenli kullanmak lazım. Bir de çocuğu olan ailelere sesleniyorum sanırım 7 yaşına kadar göz tembelliğini durdurma imkanı var hem de çok basit yöntemlerle , eğer çocuğunuzda böyle bir durum varsa mutlaka önlemini alın derim. Ben alamadım..

Hipermetrop astigmat 1, +0,50 dereceydim sanırım en son, okumak gözlere zararlı mı gerçekten bir türlü mantıklı gelmiyor bana??